Játszótér, avagy gyerekek gyülekező itt!!!

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kertbirodalommal
Gábor013

Re: Játszótér, avagy gyerekek gyülekező itt!!!

HozzászólásSzerző: Gábor013 » 2011.03.04. 18:30

BuBBancS írta:Skacok, szerintetek a BuBBancS lányos név? 3 ember azt mondja, hogy szerinte igen. Emiatt most fel vagyok kavarodva. :? :oops: :?:

ne húzd fel ezen magad :D én ebből biztos nem tudnám megállapítani :D amúgy az a paintes játszóteres képed hol van? nem találtam :)
KépKép
A kép 1. felére ha rákattintasz a topikom jön be ha a 2. felére mész rá akkor pedig a mintakertem ;)

BuBBancS

HozzászólásSzerző: BuBBancS » 2011.03.04. 19:59

Üdv!
Gábor, a Rajzoknál találod! ;)

Gábor013

HozzászólásSzerző: Gábor013 » 2011.03.04. 20:02

BuBBancS írta:Üdv!
Gábor, a Rajzoknál találod! ;)

köszi én itt kerestem :)

szerk.:
BuBBancS írta:Üdv!
Mint ahogy megígértem, itt a rajz (vagy is képszerkesztés). Lehet, hogy van akinek nem tetszik, de az kérem tartsa magában a véleményét. Senki se értse félre, nem az én mintakertem, vagy más mintakertje, ez egy kert alap, amiben dekor cuccok vannak beillesztve a Paint segítségével, amiket mintakertekből szedtem össze. Aki nem ismerné föl, hogy mi van a képen, megsúgom: egy játszótér akar lenni (Bár ki ne ismerné föl? :D ).

Kép

megvan :D
KépKép
A kép 1. felére ha rákattintasz a topikom jön be ha a 2. felére mész rá akkor pedig a mintakertem ;)

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.05. 18:36

Íme néhány vicces gyöngyszem középiskolás dolgozatokból.

- A hajó jéghegynek ütközött és elsüllyedt a Duna közepén. Innen gyalog folytatták útjukat.

- Az ókorban a szabadokat csak a rabszolgák elégíthették ki.

- Amíg Madách a börtönben sínylődött, felesége romlásnak indult.

- Szulimán szultán az egri vár alatt haragjában megütötte a gutát.

- A janicsárok felmentek Budára, elszaporodtak és elfoglalták a várat.

- IV. Béla a tatárjárás után a kihalt nép pótlásáról személyesen gondoskodott.

- IV. Béla várromokat épített.

- A hős várkatonák általában nem érték meg a haláluk napját, mert már korábban elestek a csatában.

- Mikor II. Endre a Szentföldön hazatért, országát és feleségét fenekestül feldúlva találta.

- Dugovics Titusz hátsóját a falnak támasztotta, és azon felmászott.

- A századfordulón Ady termékenyítette meg a tudósokat.

- Móricz Zsigmond később megnősül, és elveszi feleségét.

- A néma Katrin hallgatag lett...

- Arany János 1817-től 1822-ig született.

- A Hunyadi László olyan ballada, amelyben a főhőst feldolgozzák.

- Rákóczi Ferenc úgy halt meg, hogy belefulladt a Rodostóba.

- Arany János velszi bárdokkal sújtott le a Habsburg-házra.

- Leonardo da Vinci két olasz földbirtokos volt a középkorban.

- Zrínyi Miklóst a bécsi kamara által feltüzelt vadkan ölte meg.

- Petőfi egy szegény cselédlány és a magyar nép fia.

- Petőfi mindent megtenne a nemzet érdekében, csakhogy ő is hősi halott legyen.

- Petőfi úgy rohant a csatába, hogy jobb kezében a vers, bal kezében pedig a kard volt.

- Kölcsey 1815 januárjától 1816 tavaszáig nem írt verset. Ebből az időszakból 3 verse maradt ránk.

- Egy gyermek kihordása 9 hónapig tart függetlenül attól, hogy hány nőt alkalmazunk a feladat megoldásához.

Gábor013

HozzászólásSzerző: Gábor013 » 2011.03.05. 18:48

:D
KépKép

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.05. 19:01

S még egy érdekes történet. A tanárok jelentős része szereti, ha a diákokat az általuk kedvelt modell szerint oktathatják. Ha egy gyerek kilóg a sorból akkor értetlenül állnak a probléma előtt. A középső gyerekem is ilyen. Már 7.osztályban fejben oldott meg két ismeretlenes egyenleteket, de az órai tanítást mindig kritizálva a tanár nem tudta mi tévő legyen a gyerekkel kapcsolatban. Volt gondom vele elég.

Középiskola első osztályában történt vele a következő eset. Alig egy-két hónapja jártak még csak iskolába, s a tanár nem igen tudott róla semmit, mert nem jelentkezett soha s leginkább vigyorogva nézelődött jobb esetben, rosszabb esetben sajnos elaludt a padra dőlve matek óra közben. ( Mehettem is egyből raportra!)

Tehát eljött az első matematika dolgozat.
Az én fiam jól bevált szokása szerint csak a végeredményt biggyesztette oda a feladat mellé. Két nap múlva jókora egyes vigyorgott a lapon. A gyerek elhűlt szemekkel nézte mi a fene történt. Végig kérdezte a többi osztálytársát a szünetben kinek milyen eredmény jött ki a feladatok megoldásakor. Kiderült, hogy két példát csak ő oldott meg, a többi viszont egyezett a többiek megoldásával. Következő órán felállt s közölte a tanárral, hogy nem bánná, ha kijavítaná az egyesét a tanár ötösre! A tanár hüledezve nézett rá. Majd közölte vele, biztosan puskázott. A fiam kérte, hogy had felelhessen a táblánál. A tanár vigyorogva kihívta, hogy jó vicc lesz a dolog, dehát ő semmi rossznak nem az elrontója. Felírt egy másodfokú egyenletet. A fiam nézte egy-két percig, majd leírta a végeredményt. A tanár azt hitte, hogy a gyerekem ismerte a példát és hatásszünetet tartva írta kissé késedelmesen a megoldást a táblára. Újabb- és újabb példa következett. Egy vesszőnyi levezetés nem volt a táblán csak a hibátlan megoldás. Kb. a 6. példa után megkérdezte a fiam a tanárt, hogy még meddig akar vele szórakozni. Jó lenne, ha kijavítaná azt az egyest ötösre, mert szeretne végre aludni. A tanár ekkor már nem volt mérges rá, sőt azt is megkérdezte tőle miért alszik az óráin a gyerek. Közölte a tanárral, hogy azért mert ezek az egyszerű dolgok őt nem érdeklik, s nagyon unja magát. Ettől kezdve külön feladatokat kapott ( s ritkán aludt), de minden dolgozat írás idejére ki kellett mennie a büfébe, hogy ne tudjon segíteni a többieknek. :)

Ezt azért meséltem el nektek, mert most találtam egy aranyos történetet amit nektek is érdemes elolvasni. Remélem tetszeni fog nektek.

Az alábbi történet a Koppenhágai Egyetemen egyik fizika vizsgáján történt.

A kérdés így hangzott:
"Írja le, hogy egy barométer segítségével miként mérhető meg egy felhőkarcoló magassága !"

Az egyik hallgató a következőt válaszolta:
"Fogsz egy hosszú zsinórt, rákötöd a barométer tetejére, majd a barométert a felhőkarcoló tetejéről lelógatod a földig. A zsinór hosszúságának és a barométer magasságának összege megegyezik a felhőkarcoló magasságával."
Ez a magyarázat azonban a vizsgáztatót meglehetősen feldühítette, így a diákot megbuktatta.
Ám a diák nem hagyta magát, mivel szerinte a válasz abszolút helyes volt. Az egyetem vezetősége így kijelölt egy független bírát, aki megállapította, hogy a válasz valóban helyes volt, de nem tükrözött semmiféle fizikai ismeretet. A probléma megoldására behívatta magához a hallgatót, és hat percet adott neki arra, hogy szóban bebizonyítsa, birtokában van a kellő fizikai alapismereteknek. A diák öt percig némán ült, ráncolta a homlokát, gondolkodott. Mikor a vizsgabiztos figyelmeztette, hogy vészesen fogy az idő, a diák azt válaszolta, annyi megoldás jutott eszébe, hogy nem is tudja, melyiket válassza. Végül aztán belekezdett:
"Nos, az első ötletem az, hogy megfogjuk a barométert, felmegyünk a felhőkarcoló tetejére, és ledobjuk onnan. Megmérjük, mennyi idő alatt ér földet, majd a kérdéses magasságot kiszámítjuk a 'H = 0.5g x t négyzet' képlettel. Viszont ez a módszer nem túl szerencsés a barométer szempontjából.
A másik lehetőség akkor jöhet szóba, ha süt a Nap. Megmérjük a barométer magasságát, és az árnyékát is. Ezután megmérjük a felhőkarcoló árnyékának hosszát, és aránypárok segítségével kiszámíthatjuk a magasságát is.
De ha nagyon tudományosak akarunk lenni, akkor egy rövid zsinórt kötve a barométerre, ingaként használhatjuk azt. A földön és a tetőn megmérve a gravitációs erőt, a 'T = 2 pi * négyzetgyök(1 / g)' képlettel kiszámíthatjuk a kért magasság értékét.
Ha esetleg a felhőkarcolón van tűzlétra, akkor megmérhetjük, hogy a barométer hosszánál hányszor magasabb, majd a barométert megmérve egyszerű szorzással megkapjuk a kívánt eredményt.
De ha Ön az unalmas, bevett módszerre kíváncsi, akkor a barométert a légnyomás mérésére használva, a földön és a tetőn mérhető nyomás különbözetéből is megállapítható a felhőkarcoló magassága. Egy millibar légnyomás különbség egy láb magasságnak felel meg.
De mivel itt az egyetemen mindig arra buzdítanak bennünket, hogy próbáljunk eredeti módszereket kidolgozni, ezért kétségtelenül a legjobb megoldás a felhőkarcoló magasságának megállapítására az, ha a hónunk alá csapjuk a barométert, bekopogunk a portáshoz, és azt mondjuk neki: 'Ha megmondod, milyen magas ez az épület, neked adom ezt a szép új barométert'."

A történet csattanója, hogy ezt a renitens diákot Niels Bohr-nak hívták, és a mai napig ő az egyetlen fizikai Nobel-díjas dán fizikus.

Gloriola

HozzászólásSzerző: Gloriola » 2011.03.07. 18:03

Ezek nagyon jók,pipo :D Elküldtem e-mailben pár ismerősömnek.

Gábor013

HozzászólásSzerző: Gábor013 » 2011.03.07. 18:13

pipo70 írta:S még egy érdekes történet. A tanárok jelentős része szereti, ha a diákokat az általuk kedvelt modell szerint oktathatják. Ha egy gyerek kilóg a sorból akkor értetlenül állnak a probléma előtt. A középső gyerekem is ilyen. Már 7.osztályban fejben oldott meg két ismeretlenes egyenleteket, de az órai tanítást mindig kritizálva a tanár nem tudta mi tévő legyen a gyerekkel kapcsolatban. Volt gondom vele elég.

Középiskola első osztályában történt vele a következő eset. Alig egy-két hónapja jártak még csak iskolába, s a tanár nem igen tudott róla semmit, mert nem jelentkezett soha s leginkább vigyorogva nézelődött jobb esetben, rosszabb esetben sajnos elaludt a padra dőlve matek óra közben. ( Mehettem is egyből raportra!)

Tehát eljött az első matematika dolgozat.
Az én fiam jól bevált szokása szerint csak a végeredményt biggyesztette oda a feladat mellé. Két nap múlva jókora egyes vigyorgott a lapon. A gyerek elhűlt szemekkel nézte mi a fene történt. Végig kérdezte a többi osztálytársát a szünetben kinek milyen eredmény jött ki a feladatok megoldásakor. Kiderült, hogy két példát csak ő oldott meg, a többi viszont egyezett a többiek megoldásával. Következő órán felállt s közölte a tanárral, hogy nem bánná, ha kijavítaná az egyesét a tanár ötösre! A tanár hüledezve nézett rá. Majd közölte vele, biztosan puskázott. A fiam kérte, hogy had felelhessen a táblánál. A tanár vigyorogva kihívta, hogy jó vicc lesz a dolog, dehát ő semmi rossznak nem az elrontója. Felírt egy másodfokú egyenletet. A fiam nézte egy-két percig, majd leírta a végeredményt. A tanár azt hitte, hogy a gyerekem ismerte a példát és hatásszünetet tartva írta kissé késedelmesen a megoldást a táblára. Újabb- és újabb példa következett. Egy vesszőnyi levezetés nem volt a táblán csak a hibátlan megoldás. Kb. a 6. példa után megkérdezte a fiam a tanárt, hogy még meddig akar vele szórakozni. Jó lenne, ha kijavítaná azt az egyest ötösre, mert szeretne végre aludni. A tanár ekkor már nem volt mérges rá, sőt azt is megkérdezte tőle miért alszik az óráin a gyerek. Közölte a tanárral, hogy azért mert ezek az egyszerű dolgok őt nem érdeklik, s nagyon unja magát. Ettől kezdve külön feladatokat kapott ( s ritkán aludt), de minden dolgozat írás idejére ki kellett mennie a büfébe, hogy ne tudjon segíteni a többieknek. :)

Ezt azért meséltem el nektek, mert most találtam egy aranyos történetet amit nektek is érdemes elolvasni. Remélem tetszeni fog nektek.

Az alábbi történet a Koppenhágai Egyetemen egyik fizika vizsgáján történt.

A kérdés így hangzott:
"Írja le, hogy egy barométer segítségével miként mérhető meg egy felhőkarcoló magassága !"

Az egyik hallgató a következőt válaszolta:
"Fogsz egy hosszú zsinórt, rákötöd a barométer tetejére, majd a barométert a felhőkarcoló tetejéről lelógatod a földig. A zsinór hosszúságának és a barométer magasságának összege megegyezik a felhőkarcoló magasságával."
Ez a magyarázat azonban a vizsgáztatót meglehetősen feldühítette, így a diákot megbuktatta.
Ám a diák nem hagyta magát, mivel szerinte a válasz abszolút helyes volt. Az egyetem vezetősége így kijelölt egy független bírát, aki megállapította, hogy a válasz valóban helyes volt, de nem tükrözött semmiféle fizikai ismeretet. A probléma megoldására behívatta magához a hallgatót, és hat percet adott neki arra, hogy szóban bebizonyítsa, birtokában van a kellő fizikai alapismereteknek. A diák öt percig némán ült, ráncolta a homlokát, gondolkodott. Mikor a vizsgabiztos figyelmeztette, hogy vészesen fogy az idő, a diák azt válaszolta, annyi megoldás jutott eszébe, hogy nem is tudja, melyiket válassza. Végül aztán belekezdett:
"Nos, az első ötletem az, hogy megfogjuk a barométert, felmegyünk a felhőkarcoló tetejére, és ledobjuk onnan. Megmérjük, mennyi idő alatt ér földet, majd a kérdéses magasságot kiszámítjuk a 'H = 0.5g x t négyzet' képlettel. Viszont ez a módszer nem túl szerencsés a barométer szempontjából.
A másik lehetőség akkor jöhet szóba, ha süt a Nap. Megmérjük a barométer magasságát, és az árnyékát is. Ezután megmérjük a felhőkarcoló árnyékának hosszát, és aránypárok segítségével kiszámíthatjuk a magasságát is.
De ha nagyon tudományosak akarunk lenni, akkor egy rövid zsinórt kötve a barométerre, ingaként használhatjuk azt. A földön és a tetőn megmérve a gravitációs erőt, a 'T = 2 pi * négyzetgyök(1 / g)' képlettel kiszámíthatjuk a kért magasság értékét.
Ha esetleg a felhőkarcolón van tűzlétra, akkor megmérhetjük, hogy a barométer hosszánál hányszor magasabb, majd a barométert megmérve egyszerű szorzással megkapjuk a kívánt eredményt.
De ha Ön az unalmas, bevett módszerre kíváncsi, akkor a barométert a légnyomás mérésére használva, a földön és a tetőn mérhető nyomás különbözetéből is megállapítható a felhőkarcoló magassága. Egy millibar légnyomás különbség egy láb magasságnak felel meg.
De mivel itt az egyetemen mindig arra buzdítanak bennünket, hogy próbáljunk eredeti módszereket kidolgozni, ezért kétségtelenül a legjobb megoldás a felhőkarcoló magasságának megállapítására az, ha a hónunk alá csapjuk a barométert, bekopogunk a portáshoz, és azt mondjuk neki: 'Ha megmondod, milyen magas ez az épület, neked adom ezt a szép új barométert'."

A történet csattanója, hogy ezt a renitens diákot Niels Bohr-nak hívták, és a mai napig ő az egyetlen fizikai Nobel-díjas dán fizikus.

Én is mindig az eredményt vágom oda mindenhova kivéve ha jegyre megy :D akkor szépen leírok mindent :D (Mintha a tanár nem tudná hogyan számoltam ki)

Ez az egyéni ötlet meg nagyon jó :D
KépKép

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.07. 18:47

Sajnos Gábor az én fiam csak az érettségin volt hajlandó levezetni a feladatot. Mert megmondta neki a tanár, hogyha nem vezeti le a feladatot akkor nem fogják felvenni az egyetemre. Felvették.....

Gábor013

HozzászólásSzerző: Gábor013 » 2011.03.07. 18:54

pipo70 írta:Sajnos Gábor az én fiam csak az érettségin volt hajlandó levezetni a feladatot. Mert megmondta neki a tanár, hogyha nem vezeti le a feladatot akkor nem fogják felvenni az egyetemre. Felvették.....

Igen az is pontot ér csak ezért szoktam én is odaírni a számolást is ha versenyen vagyok(ha kell) felmérő, és egyéb más ami jó lenne ha jól sikerülne :D
KépKép

Vissza: “Off Topic”