Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kertbirodalommal
Nut

Re: Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Hozzászólás Szerző: Nut » 2011.06.20. 21:38

Csokioroszlán!

Aranyosan elaludtál! Ébresztőőőőőőőőőő! Mióta szedem ezt a csuda gyógyszert össze-vissza vagyok ébren. Nappal hogy ne aludjak be kávéval próbálkozom ébren maradni.

Több-kevesebb sikerrel! :cry:

bloom28

Hozzászólás Szerző: bloom28 » 2011.06.25. 09:23

Sziasztok.
Tudom nem teljesen ide tartozik, de itt jó sokan vagytok úgy látom.

A 2-es szerveren 18-as szinten van egy 3 kertes felhasználói fiókom amit átadnák másnak.

Ha van valakinek 70-es szint körüli nem Upjers játék fiókja azt megköszönném!
Akit érdekel, az a 2-es szerveren írjon maciland kertnévre

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.06.26. 17:08

Sziasztok kedves Törpjeim!
Hát amióta nem voltam itt annyi minden történt, igaz némi problémám is van. Ki kicsoda ezen a fórumon? Nagyon lemaradtam a nevek területén és kérnék némi segítseget, bár néha kitalálom ki írt épp.
Szóval az áfonyát amit rendeltem szépen elültettem és mint jó gyerek vártam a csodát. levele nincs, virágját eldobálta, de a szára még zöld. Úgy gondoltam veszek másikat. Ha már ennyire szeretem. A kolbásztököm meg napról napra szebb. Ma is megsimogattam és mondtam neki nőjj nagyra mire legközelebb jövök.
Szundi új kertje

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2011.06.27. 10:25

Szia Szundi!

Én pipo lennék, csokiori meg csokioroszlán. Ezeket már megfejtettem. Főleg önmagammal voltam némi gondban. A kutya vinné el ezt a rendszert. Nem tudok Pipo lenni akárhogy akarok. Folyton közli a rendszer, hogy nem létező. Legalább előtte szóltak volna, hogy akinek van több neve az töröltesse a nem kívánatosat Gabesszal vagy valakivel. Így utólag meg mindenki esve-kelve mászott be a fórumra. S jól átíródott minden, így most nem tudom visszaszerezni önmagamat. De törölni sem tudom a Nutot, vagy mail-t változtatni, hogy a régit visszarendezzem. Majd megüt a guta miatta. No majd csak lesz valahogy. Most tűröm a sorsom. :roll:

Bosszorgán

Hozzászólás Szerző: Bosszorgán » 2011.07.09. 09:17

Sziasztok!

Na mi van itt hogy nem enged belépni a fórum? Engem se akart az előbb, mondván nem érvényes a felhasz nevem, és nincs a mélcímemen regisztráció.. Erre újra regeltem, és a mélcímemet foglaltnak írta.. Na mindegy, egy másikkal felengedett..
Jaj ti hogy bírjátok a meleget? Nálam 32 fok van a szobában... Szinte szaunában érzem magam.

Szundi, anyu virága azóta meg tetves lett, szóval most sörös-zuhanyt kap néha.. Mindig összejön valami :)

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.07.11. 19:52

A meleget még csak csak valahogy bírja az ember csak dolgozni ne kéne.
A tetveket írthatod ACTARA nevű csoda szerrel is ez felszívódik gyökéren kerüsztül is így tovább megtartja hatását.
Eltűnésem okocskája az volt anno, hogy zsaír új kertécskét építettem, tóval csobogóval és még kicsike vízesés is van benne. Most is onnan jöttem haza, mert kicsit állítani kellett a dolgokon, mert a víz nem óhajtott a helyes irányba folyni. Hiba elhárítva és minden szépen működik. Csuda szép lett az egész. Erre már körvonalazódik a kövi hasonló típusú munka. Igaz az kicsit nagyobb volumenű, mert ott már 600 négyzetméterről beszélünk. De ez majd még kialakul.

Engem azért még mindig zavar ez a ki ki csoda dolog. Bár Pipo volt oly szíves és megvilágította sötét elmém és még csak meg sem köszöntem neki. BOCSI PIPO és KÖSZÖNÖM a felvilágosítást.

Amúgy merre jártok és mit csináltok ebben a jó időben?
Szundi új kertje

Bosszorgán

Hozzászólás Szerző: Bosszorgán » 2011.07.20. 12:32

hinnye, ezek ilyen magánjellegű kertek, vagy valami parkos dolog?
mi elmentünk 3 napra zemplénbe megint, az erdőben azért el lehet viselni a kánikulát, ott nagyon kellemesen hűvös idő volt, és elmentünk pár szép helyre.
most meg a tegnapi vihar jól lehűtötte a szobát is, már nem lehet megdögleni.

a virág azért kap sört, mert a virágboltba a néni azt mondta hogy előbb próbálkozzunk ezzel, ez olcsóbb, és kiderül hogy visszajárnak-e majd a tetvek. hát visszajárnak. de érdekes, hogy a sör leviszi őket, de aztán ha jön egy friss hajtás az megint tele van. lehet hogy a növényen magán ott vannak már eleve, és nem kintről kerül rá?

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.07.20. 16:54

Hát Bosszorgán ezek bizony magán jellegű kertek. Tudod megveszik az előre gyártott kertitavat és azt leásatják a kertbe. De ehhez azért még kell némi villanyos eszköz ami szintén nem egy olcsó mulatság. Ahhoz hogy ne egy büdös tócsád legyen, kell külső szűrő, kell egy olyan szerkezet is amit beteszel a tóba és szökőkútat működtet, no erre lehet rákötni a vízesésnek szánt csövet. De tehetsz bele még világítást is. A növényekről és a halakról sem kéne megfeledkezni. Szóval ha már tó akkor mident bele. Amúgy sikerült a hibát jól kijavítanom, mert azóta a víz is arra folyik amerre kell. Mivel szerény személyem vizuális alkat így elég sok időt töltöttem eme tóban. Még jó hogy akkor még jó meleg volt. De jól eszembe véstem a dolgokat és sokat tanultam is belőle. A következőt, már elsőre így fogom csinálni és akkor nem lesz gond vele.
No nálunk már ez a második nap, hogy esik az eső. Remélem hamar vége lesz, mert van némi fenntartásom amit még meg kell csinálni. Mivel a cégnél nem sok meló van ezért a szabadidőt a 'KIsfalumban' töltjük. Most is csak a melóért jöttünk haza.
Nevelgetem a két szem tököcskémet ami a 6 zacskónyi magból kikelt. Mindennap öntözgetem, simogatom, becézgetem és most hogy haza jöttünk még el is búcsúztam tőle.
De nem ez volt az egyetlen növény ami nem kellt ki. Zöldséget 3 szor vetettem, egy szál sincs, sárgarépából is van 6 db. A hagyma sem olyan amilyennek lenni kéne. Borsó alig lett, na a zöldbabból úgy néz ki tudok valamennyit eltenni télire.
Amúgy mentek valamerre nyaralni?
Szundi új kertje

csokiori

Hozzászólás Szerző: csokiori » 2011.07.23. 20:05

Sziasztok!
Most jöttünk haza Balatonról és bocs, hogy egy hete nem búcsúztam el, de úgy hirdették a helyet, hogy van wifi. Na ez kamu volt, mint az hogy a strand 3-400 méter. kb. 1,5 km volt angry és a wifi is olyan volt, hogy első este kb. 3 órás próbálkozás után úgy 10 percre csatlakozott, de a 10 perc nem volt elég, hogy betöltse a kertemet. Most viszont legalább mindent egyszerre ültettem, így pár napig mindent egyidőben kell locsolnom nicesmile .
Most gyorsan végig olvasom, mi történt az elmúlt héten, aztán irány a rég nem látott ágyikóm lol
szerver 1
csokigyár

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.07.24. 15:02

Szegény Csokioroszlánom akkor nem volt valami jó időd a nyaraláshoz. Egy biztos leégni nem lehetett. Amúgy merre jártál a Balcsin?
Én is most jöttem haza, igaz én csak a 'Kisfalumban' jártam. Pénteken lementünk délután a gyerekkel és elmentünk mindjárt pecázni. Szombaton meg kifestettük a konyhát és a fürdőt is és megint mentünk pecázni. Ma reggel meg kilátogattunk a legelőre hátha termett némi gomba. Egy laza leveskére valót találtunk is. Haza mentünk leszedtük a zöldbabot, meg a barackot és eljöttünk haza. Persze tegnap is megáztunk ma is megáztunk, ráadásul meg még hideg is van. Tisztára mintha ősz lenne nem?
Ja és gyönyörű szép nagyot nőtt a tököcském, tele van virággal. Már csak abban bízom termés is lesz rajta mire legközelebb lejutok.
Szundi új kertje

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”