Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kertbirodalommal
Szundi törp

Re: Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.05.22. 16:50

Sziasztok kedves Törpjeim!

Bosszorgán ugye tudod, hogy félárnyékra kell ültetni és savanyú talajt igényelnek? Azért irigyellek kicsit, mert már csak egy hónap és pihenhetsz.

Pipo az akkor nagyon szép lehet amikor virágoznak az orchideáid. Nálunk nincs semmilyen szobanövény, mert nem bírja a helyet.
Szundi új kertje

Aguillon

Hozzászólás Szerző: Aguillon » 2011.05.22. 19:49

Aha, anyut ellátták használati utasításokkal :)
pár nap múlva talán elpattan pár bimbója. majd csinálok képet róla :)

ha minden jól megy 1 hónap igen. de most van egy tárgy ami kedden dől el, meg lesz-e.. ha gázos akkor az bukós. :shock:

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.06.06. 18:45

Merre jártok mostanság?

Bosszorgán vizsgák sikerültek? Anyud virága kinyílt? Jól érzi magát? Milyen színű a virágja?

Pipo élsz még?
Én túl éltem a hajtós, dilinyós napokat. És megint nem kellett csalódnom a diplomásokban.

Jártam az országot és lehet csak nekem furcsa és érthetetlen de nem hagy nyugodni a dolog, így érdekelne a véleményetek.
Van erre mifelénk egy autós pihenő Veszprémtől indulva Csopak irányába, erre felé Nosztori autós pihenőnek hívják. Ezzel még nincs is baj, csak azt nem értem miért kellett a fára mászos dolgokat közvetlenül az út menti fákra felszerelni. Mivel mostanság nagy divatja van a kalandparkoknak ide is varázsoltak egyet. De kérdem én ha fennt van a fán mondjuk egy akár gyerek akár felnőtt és a mai gyors autok közül mondjuk egy neki megy pont annak a fának, akkor ki is viszi el a balhét?
Gondolom mindenki saját felelősségére mászik a fára, de az kinek a felelőssége, hogy az út mellett van ez a dolog. Lehet csak nekem furcsa de én biztos beljebb telepítettem volna az egészet. Amúgy jól néz ki, csak a közelsége zavar.
Szundi új kertje

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2011.06.06. 19:45

Szia Szundi!

Hát élni élek még, de alig. A kert rendben van. A sziklakert teljes glialkázáson van túl. Jelenleg muskátlik meg büdöskék tanyáznak benne, hogy lehessen glialkázni újra meg újra. A tűztövisek még nincsenek kiszedve csak csonkolva, így most vígan hajtanak újra a férjem bosszúságára. Nem is értem miért gondolta, hogy így majd nem hajtanak ki. :lol: A fáramászásos valamit nem ismerem. Nem tudom miről beszélsz, így nem tudok véleményt sem nyilvánítani a dologról. Most az anyukámmal járom az orvosokat. Nagy öröm. Folyton istentelen időkig várakozunk. Még szerencse, hogy időpontra megyünk. :roll: Ma pl. a gép elromlott így vártunk, vártunk, vártunk. Aztán este lett. :mrgreen:

A meggy beért . S valami furcsa oknál fogva nem akar a fáról lemászni magától. De ez még mind semmi. A befőttes üvegbe sem hajlandó önként beköltözni. Pedig ha tudná, hogy milyen nehéz manapság jó kéglit találni! Ki érti ezt?? :shock:

Aguillon

Hozzászólás Szerző: Aguillon » 2011.06.07. 13:55

Sziasztok!
na, tegnap volt az utolsó vizsgám, úgyhogy végre itt a nyár, csak az a baj még, hogy nem érzem azt a húde nagy szabadságot amit kéne.. hót zombi vagyok a sok tanulástól. ez a viharidőszak szétszedi a fejem, és már aludni sem tudok normálisan egy csomó ideje.. na de legalább már tanulni nem kell.
a vizsgák meglettek, egy tárgyam nincs meg, gyakorlatból majd ismétlés lesz, az elméleti részét meg szóbelin kijavítottam, de ott meg most szaladgálni kell a tanár után, hogy legyen már oly szives beírni a jegyet, különben gázok lesznek a tárgyfelvétellel. van rá még másfél napja..

Szundi, anyu virága tök jól érzi magát, most azon filózott, hogy virágzás közben át lehet-e ültetni, mert amikor vették, azt tanácsolta a bácsi, hogy kapjon egy nagyobb cserepet. aztán mivel mindenki mást mondott, inkább hagyja addig. nagyon szép májva színű virága van, és fodros a széle. itt van róla egy kicsit homályos telós kép, bár ez még nagyon a virágzás elején volt. mostmár az egész bokor virágzik.
Kép

Levander
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Levander » 2011.06.16. 18:58

Gratulálok a vizsgáidhoz! :) Hány éved van még hátra?

Nekem pedig két barátnőm is sikeresen lediplomázott! Szóval most pár napig ünneplés lesz a köbön! :)

Aguillon

Hozzászólás Szerző: Aguillon » 2011.06.18. 09:02

sok.. :) most leszek másodéves.

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.06.19. 18:51

Kedves Bosszorgán Anyudnak igaza van, hogy nem ültette át a virágját. Amint levirágzott utána ültetném át én is. Bár nekem ezek a gyönyörű növények nem szoktak megmaradni, így már nem is kisérletezem velük, ahhoz túl drága, hogy elpusztuljon. Most igazából áfonyával kisérletezem, mert azt nagyon szeretem, meg végre kikelt a kolbásztököm, most már csak fel kell kergetnem a neki szánt támrendszerre. Mire leesik a hó csak felmászik.
A vizsgákhoz gratulálok, remélem már sikerült elkapnod a tanárt.
Szundi új kertje

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2011.06.20. 11:40

Sziasztok!

Bosszorgán! Gratulálok az első év sikeres "kivégzéséhez"! :)

Szundi! Gyorsan kergesd fel azt a kolbásztököt jó magasra, nehogy nekem májas méretűek legyenek a termések. :lol:

Sajnos még mindig el vagyok havazva. A változatosság kedvéért most saját magam miatt. Beteg lettem. S a gyógyszer amit szednem kell, folyton alvó üzemmódba helyez. Remélem nem fog sokáig tartani ez az állapot.

Mindenesetre, ha félbehagyott hozzászólást kaptok tőlem akkor gyanakodjatok arra, hogy elszundiztam írás közben. :roll: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nut 2011.06.20. 21:36-kor.

csokiori

Hozzászólás Szerző: csokiori » 2011.06.20. 17:16

Szundi, mit kísérletezel az áfonyával? :shock: Új fajtát állítasz elő vagy csak kipróbálod, hogy megterem-e nálatok? Én is nagyon szeretem, csak k.... drága. :evil:

Pipo! Én az alvó üzemmódot minden gyógyszer nélkül produkálom, például tegnap miközben...zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
szerver 1
csokigyár

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”