Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kertbirodalommal
Szundi törp

Re: Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2011.05.01. 16:30

Sziasztok kedves Törpjeim!
Bosszorgán kedves törpöm a napelemes fűnyírót nem kell sehová sem kikötni ez egy igazán okos ketyere. Magától megy és ha akadályba ütközne azt okosan kikerüli.
Hála a modern mezőgazdaságnak ahol vegyszeres gyomírtás van és ezzel együtt jár a pipacsok ritkasága és az a tény is ha tököt szeretnék akkor porozhatom magam.
Szundi új kertje

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.05.02. 08:12

Sziasztok!

Ma este felé írni fogok, csak most kicsit más dolgom akadt. Kertészkedtem hétvégén arról szeretnék mesélni. :)

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.05.02. 19:12

Tehát a beszámoló:

Metszettem a rózsáimat. Mert sajna télen néhány ág elfagyott s csak most jutottam oda, hogy rendbe tegyem őket. Elővettem egy karos vágó ollót. A becsületes nevét sajna nem tudom. Azzal próbáltam felvenni a harcot a csibészekkel. A rózsatövek álltak végig nyerőre. Ugyanis hosszú ruha ide-, vagy oda úgy összeszurkált a rózsatő hogy öröm volt este nézni a kádban a sok karcolást. Némelyik száraz ág annyira összegabalyodott az élő ágakkal, hogy tiszta erőből cingálnom kellett. Amikor végre engedett az ág, hirtelen hátra hőköltem s neki curikkoltam a másik rózsatőnek. Az meg bosszúból jól ülepen szúrt. Szóval igen harcias küzdelem volt. Az az igazság, hogy három tő még így is kimaradt, mert az időjárás is ellenem fordult. Hirtelen jókora zivatar kerekedett és engem igen gyorsan bezavart a házba. Az ablakból még ki-ki kukucskáltam, hátha mégis vissza tudok még jutni a kertbe de nem sikerült. Május elsején meg végig esett az eső. Pedig vendégeink voltak. A grillezést megoldottuk azért a teraszon. Mellékesen megjegyzem eme nemes napon ismerkedtem meg a férjemmel ép 25 évvel ezelőtt. Szoktuk is emlegetni, hogy kellett nekünk a munka ünnepén összejönni. A sors bosszúja, hogy azóta is megállás nélkül dolgozunk éjjel-nappal.
Visszatérve a kertre. Középső fiam kiszedett néhány elöregedett tuját. A kicsi megtanult traktorral füvet nyírni. Nagyon élvezte a dolgot. Amikor felénk közeledett mindig vigyorgott mint a tejbetök. Sajnos sok munka van még mindig. A sziklakert projekt még nem áll sehogy sem. Remélem rövidesen arra is sort tudok keríteni.

Nagyjából ennyi a szombati beszámolóm. Azt hiszem, ha nyugdíjba megyek ki fogom kísérletezni a tüske nélküli rózsatövet. Mert az mégsem állapot, hogy folyamatosan fenékbe szurkálnak. :lol:

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2011.05.11. 18:24

Sziasztok kedves Törpjeim!
Pipo megvilágosítom kicsit elfáradt elméd. Létezik olyan rózsa is ami az átlagnál jóval kevesebb tüskével rendelkezik. De mond csak nem volt kicsit késő már a rózsa metszéshez?
Én a héten kétszer estem seggre ha ez így megy tovább lassan feltör az olaj felénk.
Felénk sok sok munka van ezért vagyok csak keveset.
Amúgy mi újság felétek többiek?
Szundi új kertje

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.05.12. 06:35

Szundi!

Nagyon késő volt már a rózsa metszésére. De mivel ősszel meg volt mind metszve így most azokat az ágakat vágdostam csak ki ami elhalt télen. Ennyi még soha nem halt el, mint ezen a télen. Egy hirtelen jött fagy okozhatta, mert mások is így jártak a környékünkön. Tehát ezeket muszáj volt kivagdosni. Azóta én is huppantam már ismét az ülepemre, mert valamiért a gazok annyira ragaszkodóak az anyaföldhöz, hogy heves harcot kell ellenük folytatnom. Két kézzel kapaszkodom némelyikbe, rángatom, rángatom, aztán egyszer csak huszp már a földön is találom magamat. :lol:

Aguillon

HozzászólásSzerző: Aguillon » 2011.05.17. 09:09

Sziasztok,

pipo, az ilyen sztorikat csak mesélni jó, meg hallgatni, "csinálni" általában nem élvezetes :) ez olyan mint a túlélő túrák, ott mindenki szenved, meg jaj de rossz, de egy hét múlva utána már tök jó lesz rá visszaemlékezni :P

terveztek egyébként valami utazást nyárra?
mi tervezünk barátokkal horvátországot, de eléggé függőben van.. pedig milyen jó lenne egy kis vizecske.. :)
http://s1.kapibados.hu/schaugarten/index.php?mode=view&user=2809467

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.05.17. 13:12

Bosszorgán! Két mérleg között beugrottam ide! :)

ÉN még csak azt tervezem, hogyan élem túl ezt a két hetet ami még nagyon erős hajtással fog eltelni. Úgy érzem magam mint egy igásló. Horvátország nagyon szép. Leginkább a kishajókkal megközelíthető szigetvilága káprázatos. Ha egy mód van rá, próbálj meg eljutni mindenképpen nyáron Horvátországba. Nem fogod megbánni. S ha szereted a tengeri herkentyűket a kalmár evésről sem feledkezz meg. Sehol a világon nem készítik olyan istenien el a kalmárt mint az Adria környékén. Ha majd tudom hová megyünk nyaralni akkor írok róla. Egyiptomba biztosan leugrunk augusztus végén kicsit búvárkodni. A többi programot a férjem repülése fogja befolyásolni. Nem tudom idén hány versenyen kíván részt venni. ( Remélem nem sokra kell utána utazzak. ) :lol: :lol:

Aguillon

HozzászólásSzerző: Aguillon » 2011.05.19. 18:08

Uh, nem, a herkentyűket nem bírom :) amikor voltunk Görögországban, ott a turista csoportnak szerveztek egy ilyen közös mindenfélés vacsit, minden cuccal, de a trutyis, gumis dolgokhoz nekem így valahogy nem.. a panírozottak még kinéztek valahogy, de állagra/ízre.. áh :) mondjuk én a halért sem vagyok oda, úgyhogy lehet ez az alap probléma.. de a polipos, csápos dolgoknak meg az állaga.. a kagylókat már meg sem próbáltam :lol:
az a probléma, hogy ilyen vad túrában mennénk, 9 fős kisbusz, kemping stb, aztán ha elfogy a keret, visszajövünk :D így kiszámoltuk hogy 1 hét kijönne 40ezer+a kaja. csak nagyon nehéz összeegyeztetni, meg most a sofőrünk is úgy döntött, hogy lehet nem tud kivenni annyi szabit nyáron, hogy beleférjen neki..

mindenesetre június közepéig én is még mókuskerékben :)
ma egyetem körül épp gyomozták a rózsakertet, gondoltam rátok.. :)

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.05.19. 20:14

Köszi Bosszorgán, hogy gondoltál ránk. Remélem jól haladsz a vizsgákkal. Egy nagy kalappal neked. :lol:

Az orchideáim viszont csodálatosan szépek az ablakban. Mint telis-tele van virággal és sok hatalmas bimbóval. Öröm rájuk nézni. A kertben meg ismét erőre kezd kapni a gyom hála a kiadós esőnek. :)

Aguillon

HozzászólásSzerző: Aguillon » 2011.05.21. 20:29

Köszi pipo, eddig egy volt, de még nincs eredmény róla.. még 3 db lesz és egy pótzh-m..

Anyuék voltak ma a jeli arborétumban, aztán hoztak egy kis bokor rododendront :) tele van bimbókkal.

Vissza: “Off Topic”