Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kertbirodalommal
Szundi törp

Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2010.03.08. 17:30

Sziasztok !
Én a való világban is kertész vagyok. Nagyon várom már mikor lehet kimenni a szabadba. Ezért is játszok mert nagyon hiányzik már a munka, de ez a játék szerintem sokkal jobb a való életnél. Nem fáradok úgy el, és közbe még lehet beszélgetni, eszmét cserélni is.
Szundi új kertje

Seth
Kapcsolat:

Re: Ki mivel foglalkozik amikor nem kertészkedik?

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.26. 18:43

Na hazaértem. :)

Bár a vérnyomásmérő eléggé megnehezítette a napomat, de végül jött, amire vártunk. :)

Kép
A MÁV TRAKCIÓ első TRAXX mozdonya.

Kép
Még torta is volt. (jelentem finom csokis volt)

Kép
Egy fotó erejéig én is beültem a székbe. :)

Seth
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2010.10.26. 18:52

Seth!

A tortából hozhattál volna nekünk is!! :)

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.26. 18:57

Ami megmaradt elég nagy darab már vitték is el... :D
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Banyanya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Banyanya » 2010.10.26. 19:50

Kislegényke nevében nagyon köszönöm a köszöntéseket :)

Pipo,valamit nem tudtál jól ? Gondolom ennek köszönhető a tanulságos történetecske...

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2010.10.26. 19:55

Banyanya!

Éppen fordítva volt. Be kellett mennem a munkahelyemre. Mostanában mióta új a főnök sűrűbben! :( S többen el voltak maradva néhány fontos tudnivalóval. Nem győztem a törvényeket magyarázni. Ezek közben mesélte el az egyik kolléganő a másiknak a fenti történetet. S nekem annyira tetszett, hogy kinyomtatta, mert ő valakitől kapta üzenetben. S annyira elgondolkodtatott, hogy úgy voltam vele, másnak is hasznos lehet! :lol:

Levander
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Levander » 2010.10.26. 20:19

Ha már tanulságos történetek...

Remélem, ez a hozzászólásom eljut a szemetekig...

Angol nyelv tanulására alkalmas oldalon olvastam egy feladat bevezetőjeként.

Egy ismert és gazdag ember egy nap megszállt egy szállodában. A foglalásról az igazgatóval beszélt. A gazdag ember megkérdezte, melyik a legolcsóbb szoba. Az igazgató válaszolt. Majd megkérdezte, hányadik emeleten van, mennyibe kerül. Az igazgató válaszolt. A gazdag ember újra megkérdezte, biztosan az-e a legolcsóbb szobájuk. Az igazgató igennel válaszolt, majd megkérdezte a gazdag ember:
"Ne haragudjon, hogy megkérdezem, de miért a legolcsóbb szobát kéri? Amikor a fiai itt szállnak meg, mindig a legdrágább, legfényűzőbb szobát kérik."
Erre a gazdag ember így válaszolt:
"Igen... Az ő apjuk gazdag, az enyém meg nem az volt." ....

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2010.10.26. 20:37

Lavender!

Nagyon tanulságos a történet amit leírtál. Ebben a formában én még nem hallottam, nagyon tetszett. Az élet viszont produkált már hasonló helyzetet a saját életemben is. A lányom kamaszkorában valami új ruha miatt hisztizett. Az egyik barátunk megkérdezte tőlem miért nem akarom neki megvenni. Erre én mérgemben valami hasonlót válaszoltam neki. Valahogy így sikerült a mondat, bár pontosan már nem emlékszem rá:

Könnyen hisztizik a lányom, mert mi tényleg meg tudnák venni neki a ruhát, de az én szüleim nem tudták volna nekem ezt megvenni, ezért jobb ha ő is megtanulja, mennyit kell fájnia az ember körmének azért, hogy erre teljen.

Arra még emlékszem, hogy erre a barátunk elnevette magát, s így válaszolt:

Azt akarod ezzel mondani, hogy a lányodnak könnyű, mert a szüleinek telik rá, de a te szüleidnek nem telt rá?

Most ahogy elolvastam amit írtál, az jutott eszembe, hogy a barátunk lehet, hogy ismerte ezt az anekdotát? Holnap meg fogom tőle kérdezni!!! :lol:

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.27. 19:45

Holnap irány Budapest!! :)

Hőn szeretett mozdonyom életre keltésének egyik legnagyobb horderejű melónk lesz vele. Bekötjük a teljes segédüzemet, és a feszültségszabályozót teljesen. :)

Aztán már csak diódák kellenek az egyenirányítóba, és... :D Onnantól már ki tudjuk a szellőzőmotorokkal is szellőztetni a gépet. :D

Seth
Kép

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2010.10.27. 19:48

Szia Seth!

Holnapra jó "szórakozást" a mozdonyodhoz. Mi volt a ketyeréddel? Leszerelték már rólad? S ha igen, mit mutatott?

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”