Versenyek

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
Menoo

Re: versenyek

Hozzászólás Szerző: Menoo » 2010.08.31. 08:31

robidy: Valószínű nagyobb szinten állok mint te, és 6000gyT-m van. Ha beneveznénk a versenyre neked is lehet 6000gyT-d meg nekem is.
Ergó a szint totál mindegy.

Ha te a kis szinted mellett beruházol 1000Ft-ot érmékre akkor egyből tudsz venni mondjuk 50.000 spenótot (vagy ami a verseny tárgya) Én meg nem ruházok be külön pénzt akkor ha megszakadok se tudok előszedni 50.000 spenótot hiszen nincs ilyen készletem.

És nyert a kisebb szinten lévő játékos. Vili? :)
Elmondom, hogy a mostani állás szerint az s1-en egy 600. játékos a versenyben a legelső. Nem a legnagyobb játékosok. Akkor ez hogy is van? :)

bertad

Hozzászólás Szerző: bertad » 2010.08.31. 10:47

Menoo! Megfogalmaztad a verseny igazságtalanságát is egyben :shock: ;) Aki Ft-ot fektet be, az sokkal könnyebben nyerhet, illetve szinte csak neki van esélye nyerni! Nem is a kertszám számít, hanem a befektetett pénz! :(

Crazy10

Hozzászólás Szerző: Crazy10 » 2010.08.31. 14:11

robidy írta:
gigola írta:szerintem is ötlet, de a versenyeken leehetne nyerni valami izgalmasabbat is mint egy medál, mert speciel én nem pazarlom arra a pénzem hogy nyerjek egy medált amit meg lehet nézni a mintakertemben és senkit nem fog érdekelni :lol:

Ezt javasoltam én is. lehessen megnyerni esetleg a mindenki által berakott terményt . vagy esetleg mondjuk a felét. az is rengeteg gyt. Szerintem a most bennlévő áru értéke is több mint 2milla.
Én ezt az ötletet inkább elutasítanám, mivel a Versenyek (és a feladatok is) főként azért jöttek létre, hogy kivegyék a szerverről a sok terményt, így is megakadályozva a termények elértéktelenedését.
bertad írta:Menoo! Megfogalmaztad a verseny igazságtalanságát is egyben :shock: ;) Aki Ft-ot fektet be, az sokkal könnyebben nyerhet, illetve szinte csak neki van esélye nyerni! Nem is a kertszám számít, hanem a befektetett pénz! :(
Lehet, hogy a versenyek nem teljesen igazságosak, mivel egy 10 éves gyerek nem tud érmét venni, ellenben egy állással rendelkező felnőtt akár több százat vagy ezret is vehet a keresetéből. Mivel az üzemeltető csak a nyereséget nézi, ezért nem fog törődni ilyen kis esélyegyenlőtlenséggel.

bertad

Hozzászólás Szerző: bertad » 2010.08.31. 15:55

Igazad van Crazy10! És szerintem elég szép hasznuk van a versenyekből, a bedott termény mennyisésgét nézve! :roll:

kleve

Hozzászólás Szerző: kleve » 2010.09.01. 09:50

A szintekhez kötött versenyzést támogatom - de nem annyira a pénz miatt, mint inkább azért, hogy akkor kevesebben esnének ki a játékból - pl. ha a verseny tárgya mondjuk a rózsa lenne, az esetben csak a 12. szint felettiek vehetnek részt benne.

A pénz dologban Menoovel értek egyet - ez nem a magas szintű játékosok privilégiuma. Nem hiszem, hogy én állok egyedül azzal a véleményemmel, hogy ez a játék nem a pénzgyűjtésről magáról szól. Mindenki eldönti, mi a célja a játékban, de hogy a pénzt mindenki és mindenkor valamire gyűjti (küldetések, x-dik kert, műtrágyakutatás...ez mind mind befektetés), abban teljesen biztos vagyok. Vagyis, hogy kinek éppen mennyi pénz van a számláján, az mindig csak átmeneti állapot.
robidy írta:Ezt javasoltam én is. lehessen megnyerni esetleg a mindenki által berakott terményt . vagy esetleg mondjuk a felét. az is rengeteg gyt. Szerintem a most bennlévő áru értéke is több mint 2milla.
Ami a nyereményt illeti: ha az összes beadott terményt megnyerné valaki, vagy csak a beadott sajátját, szerintem akkor lenne csak igazán értelme valós pénz befektetésével versenyezni, hiszen akkor ha úgy vesszük, nem lenne veszteség, ráadásul a visszakapott terményt jó áron lehetne értékesíteni is - így azt gondolom, ez még nagyobb felháborodást keltene.
A nyertes által beadott termény felének visszanyerését támogatom!
Crazy10 írta:Lehet, hogy a versenyek nem teljesen igazságosak, mivel egy 10 éves gyerek nem tud érmét venni, ellenben egy állással rendelkező felnőtt akár több százat vagy ezret is vehet a keresetéből. Mivel az üzemeltető csak a nyereséget nézi, ezért nem fog törődni ilyen kis esélyegyenlőtlenséggel.
Mint szülő bátran mondhatom, hogy a gyerekem szomorú szemeire nézve hamarabb veszek neki érmét, mint magamra költsem a valós pénzt, amikor tudom, mennyit kell dolgozni érte.
Ez a játék azonban (az én szememben) nem az üzemeltetőről szól. Olyan versenyt kiírni, olyan játékfeltételeket megadni, amit mindenki minden tekintetben korrektnek tart és teljes mértékben elfogad: lehetetlen.

Amit viszont nagyon hiányolok:
a verseny kiírásánál nincs egyértelműen meghatározva, hogy a beadott terményeket a játékos nem kapja vissza. Az angol szerveren a Kertészegyesület Verseny oldalán ez is olvasható.

Menoo

Hozzászólás Szerző: Menoo » 2010.09.02. 12:37

kleve írta:...
Amit viszont nagyon hiányolok:
a verseny kiírásánál nincs egyértelműen meghatározva, hogy a beadott terményeket a játékos nem kapja vissza. Az angol szerveren a Kertészegyesület Verseny oldalán ez is olvasható.
A fordító ehhez az oldalhoz gondolom hozzáfér tudná javítani. Szerintem továbbítsad Gabesz felé vagy a Támogatás felé és javítva lesz mint annó a "Hógömb" vagy az "Eper"

kleve

Hozzászólás Szerző: kleve » 2010.09.03. 21:50

Már megtettem, köszönöm :)

gigola

Hozzászólás Szerző: gigola » 2010.09.04. 10:52

robidy írta:
gigola írta:szerintem is ötlet, de a versenyeken leehetne nyerni valami izgalmasabbat is mint egy medál, mert speciel én nem pazarlom arra a pénzem hogy nyerjek egy medált amit meg lehet nézni a mintakertemben és senkit nem fog érdekelni :lol:

Ezt javasoltam én is. lehessen megnyerni esetleg a mindenki által berakott terményt . vagy esetleg mondjuk a felét. az is rengeteg gyt. Szerintem a most bennlévő áru értéke is több mint 2milla.
Az nem jó, hogy visszakapjuk a terményeket, mert akkor semmit nem ér az egész, mert akár akkor így is csinálhatnánk, hogy kölcsönkérek párszáz érmét játékosoktól, eladom a piacon és sok pénzem lesz és akkor megnyerem a versenyt, eladom amit visszakaptam a versenyből, azután visszavásárlom az érméket a piacon és visszaadom akiktől kértem és eladom semmi nem történt azon kívül hogy kaptam 1 medált...

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2010.09.04. 13:43

Verseny!

Én az 5-ös szerveren szerzett tapasztalatomat tudom veletek megosztani. Az eddigi 5 versenyből 4-et ugyanaz a személy nyert meg. Nagy mennyiségben visz ki a piacra érmét, illetve szerintem a céhtársai is neki termelik az adott növényt. Azért gondolom, hogy így van, mert a céh bemutatkozó oldalán régebben az is kint volt, hogy a versenyt nem nyerhette volna meg a céh társak segítsége nélkül. Valószínű valamivel olcsóbban eladták neki a terméket a többiek s a verseny ideje alatt ráálltak az adott növény termelésére. Úgy vettem észre, hogy figyeli, hogy ki mennyi terményt visz ki, s az utolsó pillanatban kitesz annyit, hogy elég legyen a versenyt megnyernie. Ergo, a mi céhünkből senki sem nevez egy versenyre sem, mert úgyis tudjuk mi lesz a vége. Amióta ezt a játékot játszom, elmondhatom, hogy őrületes mennyiségű érmével kereskedik az illető. Egyébként is eléggé a játék elején van pontszám szerint is. Az én véleményem szerint a mi szerverünkön, lassan értelmetlen lesz a verseny, mert már mindenki ráhagyja. A 3. versenyszám után már csak 3-4 ember küzdött ellene. A többi 60-100 kb. pár darabot visz csak ki amikor rájön hogy nincs értelme, abba is hagyja a versenyt. Ezért itt nincs is a termék árára hatással különösebben a verseny. Vagyis csak annyi, hogy sokan megkísérlik termeszteni, s figyelik a piacot, hogy megéri-e kivinni a terményt. A verseny végén ezért bagatel áron kelnek el ezek a készletek a piacon. Tehát így nálunk nincs sok értelme a versenynek. Azt is eljátszotta már az illető, hogy nem volt kint a neve a verseny ideje alatt, csak az utolsó nap utolsó órájában vitt ki annyit, hogy nyerjen. Tehát, ha a következő versenyen nem látjuk a nevét, akkor sem fogunk nevezni a versenyre.
Ez természetesen nem bántás a személye ellen, mert ő mivel megteheti, hogy ennyi érmét vegyen, biztosan nagyon örül a díjainak. S nincs is ez ellen semmi kifogásom. Csak azért írtam le, hogy legyen mindenki tisztában azzal, hogy ezen a versenyen csak annak van esélye, aki bírja a versenyt érmével, s szívesen áldoz is rá. Tehát a verseny leginkább a játék kitalálóinak kedvez, mert ez nekik egy jó bevételi forrás, s nem rólunk játékosokról szól. Tudomásul kell vennie mindenkinek, hogy ezt a játékot aki kitalálta, nem csak a mi örömünk miatt tette, hanem azért is, hogy ő profitáljon belőle. S ez a módszer tökéletesen alkalmas arra, hogy plusz bevételhez jusson. S ráadásul nem úgy működik mint sok játéknál, hogy a következő verziót csak x összegért lehet megvenni s ha nem tetszik akkor játssz tovább a régi verzióval és punktum. Itt bizony a játékot a pénzért érmét vásárlók tartják életben, s ők finanszírozzák a fenntartási költségeket. S ezért cserébe mindenki tud játszani akkor is, ha ő személy szerint nem áldoz erre egy forintot sem. Tehát szerintem valamit, valamiért alapon ezt el kell fogadni mindenkinek.

bertad

Hozzászólás Szerző: bertad » 2010.09.04. 14:38

ÁMEN! :D

Senki nem fogalmazta volna meg szebben és jobban a versenyek és a játék lényegét! Aki pénzt tud rá áldozni az tud az ilyen versenyen nyerni. AKi nem tud rá pénzt áldozni, az jobb, ha el sem kezdi, mint pl. én! :D
Viszont pénz befektetése nélkül is élvezetes a játék. :D

Lezárt

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”