Vakond vs. vakond, avagy hogyan védd meg a kerted?!

Játékkal kapcsolatos segítségre van szükséged? Tapasztalt játékosaink és moderátoraink örömmel segítenek neked! Kérdésfelvetés előtt, kérjük, vess egy pillantást a GYIK-re!
csipkebogyo

Vakond vs. vakond, avagy hogyan védd meg a kerted?!

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2010.04.11. 13:23

Létezik a játékban egy "gazfickó", aki Vakondvölgyében a tó alatt álldogál megrendelőkre várva. Ő Al Kertone, az idomított vakondok gazdája, akinél 400gyT-ért cserébe rászabadíthatsz vetélytársaid kertjére egy (vagy több) kártékony állatkát. Ez talán elsőre nem tűnik túl fair eljárásnak, de ez ellen is lehet védekezni, mégpedig a következő, nagyon egyszerű módon:

Mivel a vakond olyan, mint a szerződés, tehát kertnévre kell küldeni, ezért te is tudsz vakondot szabadítani a saját kertedre! Ez azért előnyös, mert egy kertben maximum 3 vakond lehet, többet nem kaphatsz. Néhány dolgot azonban érdemes megjegyezni, mielőtt nekifogsz az állatkáid telepítésének:
-Legyen teljesen üres a kerted, mert véletlenszerű, hogy hova fog megérkezni a vakond! Kipróbáltam egy 2/3-ad részben beültetett kertemmel, és ezt a kísérletet egy majdnem érett szedrem bánta! :)
-Ha több kerted van, mindegyik legyen üres, ugyanis Al Kertone nem kérdezi meg, melyikbe szeretnéd elhelyezni a vakondot! Ilyenkor figyeld folyamatosan a kertjeidet!

Ezzel az egyszerű megoldással megmaradnak a növényeid is, amiket egy "meglepetés" vakond kitúrna, és az irtásra fordított gyT-k is, hiszen ezt a párszor 400gyT-t csak egyszer kell kiadni, míg az irtás minden alkalommal 500gyT/vakond, és a szerver is küldhet újabbakat.
És így a vetélytársaid orra alá is törhetsz egy kis borsot, mivel Al Kertone minden megbízást teljesít, és mindért le is vonja a 400gyT-t, csak éppen a címzetthez nem érkezik meg az újabb "ajándék" vakond, ha tele van a kertje velük :D
Ezt szintén kipróbáltam a saját kertemmel; megvolt a három vakond, akartam küldeni a negyediket, a gyT-t levonta, vakond sehol :D

Ahhoz, hogy Al kertone megjelenjen, el kell érni egy bizonyos szintet; én 6. szinten vettem észre a tó alatt várakozni. Ám ez nem jelenti azt, hogy alacsonyabb szinteken ne kaphatnál vakondot játékostól, ha ő már elérte Al Kertone szintjét. Ekkor csak egyet tehetsz: otthagyod, ahol van, hadd túrkáljon :) A legjobb, ha már az "alap" vakondokat sem irtod ki, hamarabb betelik velük a kerted.
A váratlanul megjelenő vakondokra kétféle rendszerüzenet létezik:
-"Anyám szakállára"--ekkor a rendszertől kaptad
-"Szabotázs"--ekkor küldte egy "kedves" ismerősöd

Egyszóval Al Kertone is lehet hasznos, ha okosan tudod használni, és a segítségével megóvhatod magad a kellemetlen meglepetésektől!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipkebogyo 2010.04.11. 22:00-kor.
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

bonniehorror

Re: Vakond vs. vakond, avagy hogyan védd meg magad?!

HozzászólásSzerző: bonniehorror » 2010.04.11. 14:29

Érdekes... és még értelme is van :D Majd a másik kertemnél alkalmazom... bár ott még nem vagyok olyan szinten, hogy tudjam használni :S Édesek a vakondok, csak hülyére idegesítenek :D
De azt nem is tudtam, hogy magától is jöhet =( Tönk visszajöhet magától?

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2010.04.11. 14:35

Erről nincs pontos információm, ezért csak a saját tapasztalatomat tudom közölni:
Madárijesztő szinten vagyok jelenleg, zöldségügynök voltam, mikor mindent kitakarítottam (a két "alap" vakondot is sajnos :D), de azóta csak gyom és vakond érkezett vissza, fa és kő nem.
Nem logikus, hogy az élettelen dolgok visszakerüljenek csak úgy.
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

bonniehorror

HozzászólásSzerző: bonniehorror » 2010.04.11. 14:39

Én is erre gondoltam, köszi =) Nemtom, nekem még nem jött vakond *kopkop*, de remélem nem is fog... nem örülnék neki... =S

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2010.04.11. 18:05

s2-n szépen kitakarítottam a kertemet, és mivel kezdett a szerver? Egy-egy aranyos vakonddal :D Persze nem egyszerre, de akkor is, mégilyet! :)
Jó játékot mindenkinek!

Menoo

Re: Vakond vs. vakond, avagy hogyan védd meg a kerted?!

HozzászólásSzerző: Menoo » 2010.04.13. 08:40

Hát saját magadra szabadítani vakondot? Te tudod, de én biztos nem csinálnám. Miért?
Mert az a 3 vakond 1200 gyT-be kerül kertenként, amit fizessen meg az, aki a "haragosom" vagy az irigyem.
Amíg nem küldik rám addig meg teremjen az a 3 mező is, jóval többet hoz az a 3 mező mint amennyit elvesztek azzal, hogy érő növény helyén megjelenik a vakond.

Gaz-nál teszteltem múltkor, hogyha nem távolítom el jön-e újabb de semmi nem gátolta, másnap a 3 után jött még egy.

Ha az ember tudná előre hogy sokáig nem kap vakondot akkor azt is érdemes lenne eltávolítani mert mondjuk egy hónap alatt (nem számoltam pontosan) visszahozza az 1 vakondírtás árát egy mező. De persze ezt sose tudni előre.
Gazokat szerintem mindíg érdemes írtani azokat egy ültetés is visszahozhatja ha 3gyT feletti terményt ültetsz rá.

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2010.04.13. 08:55

Szia Menoo, már vártam, hogy hozzászólj :D
Az 1200gyT nem egészen fedi a valóságot, mert ha nem irtod ki az alapokat, akkor csak 400. És arra is kell gondolni, hogy mi van akkor, ha a gyönyörű pálmádat túrja ki a meglepetés vakond, az már nem pár gyT-s veszteség. Semmi garancia nincs arra, hogy ez nem következhet be.
Ez csak egy információs topik szeretne lenni, és mivel mindenki szubjektív módon játssza a játékot, ezért a három vakondot is úgy szerzi be, ahogy neki tetszik, és azt csinál velük, amit akar :D
Jó játékot mindenkinek!

CicuLee

HozzászólásSzerző: CicuLee » 2010.04.13. 09:12

csipkebogyó írta:Létezik a játékban egy "gazfickó", aki Vakondvölgyében a tó alatt álldogál megrendelőkre várva. Ő Al Kertone, az idomított vakondok gazdája, akinél 400gyT-ért cserébe rászabadíthatsz vetélytársaid kertjére egy (vagy több) kártékony állatkát. Ez talán elsőre nem tűnik túl fair eljárásnak, de ez ellen is lehet védekezni, mégpedig a következő, nagyon egyszerű módon:

Mivel a vakond olyan, mint a szerződés, tehát kertnévre kell küldeni, ezért te is tudsz vakondot szabadítani a saját kertedre! Ez azért előnyös, mert egy kertben maximum 3 vakond lehet, többet nem kaphatsz. Néhány dolgot azonban érdemes megjegyezni, mielőtt nekifogsz az állatkáid telepítésének:
-Legyen teljesen üres a kerted, mert véletlenszerű, hogy hova fog megérkezni a vakond! Kipróbáltam egy 2/3-ad részben beültetett kertemmel, és ezt a kísérletet egy majdnem érett szedrem bánta! :)
-Ha több kerted van, mindegyik legyen üres, ugyanis Al Kertone nem kérdezi meg, melyikbe szeretnéd elhelyezni a vakondot! Ilyenkor figyeld folyamatosan a kertjeidet!

Ezzel az egyszerű megoldással megmaradnak a növényeid is, amiket egy "meglepetés" vakond kitúrna, és az irtásra fordított gyT-k is, hiszen ezt a párszor 400gyT-t csak egyszer kell kiadni, míg az irtás minden alkalommal 500gyT/vakond, és a szerver is küldhet újabbakat.
És így a vetélytársaid orra alá is törhetsz egy kis borsot, mivel Al Kertone minden megbízást teljesít, és mindért le is vonja a 400gyT-t, csak éppen a címzetthez nem érkezik meg az újabb "ajándék" vakond, ha tele van a kertje velük :D
Ezt szintén kipróbáltam a saját kertemmel; megvolt a három vakond, akartam küldeni a negyediket, a gyT-t levonta, vakond sehol :D

Ahhoz, hogy Al kertone megjelenjen, el kell érni egy bizonyos szintet; én 6. szinten vettem észre a tó alatt várakozni. Ám ez nem jelenti azt, hogy alacsonyabb szinteken ne kaphatnál vakondot játékostól, ha ő már elérte Al Kertone szintjét. Ekkor csak egyet tehetsz: otthagyod, ahol van, hadd túrkáljon :) A legjobb, ha már az "alap" vakondokat sem irtod ki, hamarabb betelik velük a kerted.

Egyszóval Al Kertone is lehet hasznos, ha okosan tudod használni, és a segítségével megóvhatod magad a kellemetlen meglepetésektől!

Hát,aranyos a teóriád,Csipkebogyó! :)
Az első kertemnél én is kiirtottam őket még a kezdeti buzgóságban..,de 2x is szabotázs áldozatává váltam!
A kis rajongómnak úgy látszik,sok a pénze! :P
Sebaj,azóta szaporítom őket! :) A "rajongókat",és a vakikat is!
De,igazat adok Menoo-nek abban,hogy akkor már más költse a vakondjaimra a pénzét,ne én!!!
Én majd költök akkor,ha viszonzom neki! :P A 3. kertem után! :)

http://s1.kertbirodalom.hu/garden/index ... r=12104461
CicuLee szigete:
viewtopic.php?f=16&t=88

CicuLee

HozzászólásSzerző: CicuLee » 2010.04.13. 15:28

Gyeptégla írta:
csipkebogyó írta:Létezik a játékban egy "gazfickó", aki Vakondvölgyében a tó alatt álldogál megrendelőkre várva. Ő Al Kertone, az idomított vakondok gazdája, akinél 400gyT-ért cserébe rászabadíthatsz vetélytársaid kertjére egy (vagy több) kártékony állatkát. Ez talán elsőre nem tűnik túl fair eljárásnak, de ez ellen is lehet védekezni, mégpedig a következő, nagyon egyszerű módon:

Hát,aranyos a teóriád,Csipkebogyó! :)
Az első kertemnél én is kiirtottam őket még a kezdeti buzgóságban..,de 2x is szabotázs áldozatává váltam!
A kis rajongómnak úgy látszik,sok a pénze! :P
Sebaj,azóta szaporítom őket! :) A "rajongókat",és a vakikat is!
De,igazat adok Menoo-nek abban,hogy akkor már más költse a vakondjaimra a pénzét,ne én!!!
Én majd költök akkor,ha viszonzom neki! :P A 3. kertem után! :)

http://s1.kertbirodalom.hu/garden/index ... r=12104461

Látod,csipkebogyó,nem kellett sokat várnom! :)
Az imént befutott a 3. vakikám is!
Ő meg megint szegényebb lett 400-zal! :)
Buta egy alak,ha rám veri el a lóvéját,és látod,megspóroltam ezzel magamnak 500-at!

Szerk.: a vulgáris kifejezéseket töröltem, kérlek, ha lehet, ezeket mellőzd, nagyon köszönöm!
CicuLee szigete:
viewtopic.php?f=16&t=88

CicuLee

HozzászólásSzerző: CicuLee » 2010.04.13. 15:36

Látod,csipkebogyó,nem kellett sokat várnom! :)
Az imént befutott a 3. vakikám is!
A paraszt meg megint szegényebb lett 400-zal! :) Anyja kötsögit!!!!!
Buta egy alak,ha rám veri el a lóvéját,és látod,megspóroltam ezzel magamnak 500-at![/quote]

És,most 10 percre rá még egy!!!
CicuLee szigete:
viewtopic.php?f=16&t=88

Vissza: “Kérdések, Segítség Kezdőknek”