[LEZÁRVA] Céhek, csatlakozás, a céh célja

Játékkal kapcsolatos segítségre van szükséged? Tapasztalt játékosaink és moderátoraink örömmel segítenek neked! Kérdésfelvetés előtt, kérjük, vess egy pillantást a GYIK-re!
Anonymous

[LEZÁRVA] Céhek, csatlakozás, a céh célja

HozzászólásSzerző: Anonymous » 2010.03.07. 16:30

Ha eléred a 40.000 pontot és eléred a Krumplihámozó szintet akkor lehetőséged nyílik egy csapathoz belépni.
Céhek listáját Vakondvölgye / Kertészegyesület / Céhek klubja alatt találhatod a Céhjegyzék menüpontra bökve.

Itt kilistázza a meglévő céheket (tudsz lapozni is, ha sok lenne már) itt rábökve a céh nevére kiadja a Céh profilját amit a Céh-alapító létrehozott. Itt leírja az elképzeléseit arról hogy milyen Céh-t szeretne összehozni.

A Céh-ek létszáma maximalizálva van 100 főben, több játékos nem léphet be egy Céh-be.
Ha Céh-t szeretnél létrehozni akkor 10 Érmét kell leperkálnod amit vagy valós pénzen, vagy gyT-ért a piacon is megvehetsz. Ha ott vagy a Céh alapításnál, minden eléggé egyértelmű. ha nem lenne az, kérdezz a Kérdések topikban.

Nézzük, miért éri meg Céhtagnak lenni?
- Egy kis közösség tagja lehetsz akikkel csevegni tudsz a törzsasztalnál Vakondvölgye / Kertészegyesület / Céhek klubja / Céhes törzsasztal a többi játékossal (inkább Chat jellegű mint fórum)
- Itt láthatjátok a statisztikákat, itt vannak felsorolva a tagok is, a mintakertjüket itt könnyen elérhetitek innen ha szavazatokat akartok bökni gyakran a másik kertjére.
- No és a legfőbb dolog, hogy Ti egy csapatként összehozzátok a szerveren elsőnek a Világcsodát! Ami egy Pálmakert ahol a kis kertészek nagyon jól érzik magukat. Biztos a Pálmabornak köszönhetik? :lol:
Kép
A Pálmakertet hogy felépítse a Céh az nagyon sokáig tart, hiszen 777.777 darab pálmát kell beadni.
Hogy mi lesz ha eléri egy Céh ezt? Nem tudjuk, de talán fény derül rá
Sokan morognak, hogy túl sokáig tarthat a pálmakert felépítése. Erre azt kell, hogy mondjam a türelem rózsát terem. Amit eladsz és veszel kókuszdiót. :D Nem kerülgetjük a forró kását, több évig is el fog tartani mire összejön a kívánt mennyiség. Az első hónapokban kevesebb pálmát tudnak beadni a játékosok, és ahogy haladunk előre a játékban úgy egyre több pénz lesz és egyre több pálmát lehet beadni hónapról hónapra.

Pálmáról és a kókuszdióról pár gondolat:
Kókuszhoz és pálmához hozzájutni a 10-es szint után, csak és kizárólag a Faiskolában lehet és csak azoknak aki belépett egy Céh-be.
Megveheted a kókuszdiót és azt elültetve egy pálmafát kapsz (1 ültetés 1 termény aratás)
(Kókuszdió ára 1777gyT a kész pálmáért 7777gyT-t kell fizetni)

A pálmafát a Világcsodához úgy tudod elültetni, ha ellátogatsz Vakondvölgye / Kertészegyesület / Céhek klubja / Világcsodán belül a Pálmakerthez. Ott ráböksz a "Áru elküldése az építési területre" Ide beírod, hogy hány darabot szeretnél beküldeni.
Itt megnézheted az Építési statisztikákat, hogy ki mennyi pálmát adott be eddig. A saját mennyiségedet is ellenőrizheted.

Hogy minek termeszteni pálmafát, ha lehet venni is?
Célszerű kókuszdiót venni és megvárni a 35óra érési időt mert utána megkapod a pálmafát. Ha valaki nem akarja kivárni az érését, az fizet 6000gyT-vel többet az akár a kész pálmát is megveheti a Faiskolában. Csak kérdés nem érné-e meg kivárni a 35 órát? (1 kókuszdió elültetése után 1 darab pálmafát kapsz, kókuszdiót utána már nem. Tehát újra kell venni kókuszdiót az új pálmához.)

Kereskedni, szerződésben elküldeni sem kókuszdiót sem pálmát nem lehet, csak és kizárólag a Céh Világcsoda kezdeményezésébe adható be.

Kérdezzetek vagy segítsetek kiegészíteni a cikket, aztán ha sok bővítenivaló már nem lesz, akkor megy ki ez is a GYIK II-be.

Levander
Kapcsolat:

Re: Céhek, csatlakozás, a céh célja

HozzászólásSzerző: Levander » 2010.03.07. 17:23

Szia!

Engem nagyon érdekelne, hogy mi alapján döntik el a céhek, hogy ki legyen tag. Ma jelentkeztem egy helyre és utólag láttam, hogy 6 helyre 90-en várunk... Hetekig várakoztatnak minket a vezetők vagy egy nap alatt ennyien akarnak bejutni?
A válaszokat megköszönném. :)

Anonymous

HozzászólásSzerző: Anonymous » 2010.03.07. 17:34

Szerintem kérdezzed meg a Céh alapítót
Megtalálod az "Elnök"-öt a Céh profil oldalán.

muzsi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: muzsi » 2010.03.07. 19:53

mi ez a pálmakert dolog? lassan eljutok a pámafatermesztésig :)
szerver-1: muzsi, a Villa Muzsika földjének turkálója
http://s1.kertbirodalom.hu/garden/index.php?mode=view&user=12108889
szerver-4: muzsika kertje

Anonymous

HozzászólásSzerző: Anonymous » 2010.03.07. 20:08

A Pálmakert a Világcsoda. Céhek klubjára kattintva megtalálod Világcsoda néven feltéve, ha tag vagy

ogerg

HozzászólásSzerző: ogerg » 2010.03.07. 20:58

megoldható e a "külső támogató" szerű játék
Azaz én mint külső támogató (természetesen tetemes haszon reményében) elpalántázom a kókuszdiót és pálmafát kezdek locsolgatni (nem mintha nagyon kéne neki) majd ha elkészült azt én jó pénzért hiszen szenvedtem sokat vele, JÓL eladom egy céhnek, nem megveszi tőlem egy céhtag hanem maga céh veszi meg tőlem.

Ha netán nem lehet akkor ez a hsz inkább már ötlet mint kérdés mert szerintem ez nem rossz dolog igaz vissza lehetne vele élni céh szemszögből de így első nekifutásra ez jutott eszembe
Világ 1-es kertem : ogerglak 12105354
Világ 1- es mintakertem
Ha kérdésed van de nem vagy nagy fórumozó és nem akarsz regisztrálni keress fel a játékba a fent megadott kertnév alapján (üzenet címe : Kérdés/segítség) ha tudom választ megírom

muzsi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: muzsi » 2010.03.07. 21:19

na, eltűnt, amit írtam :)
szóval veszek kókuszdiót, elültetem, lesz belőle pálmafa, terem 1 szem kókuszt
asszem ennyit hámoztam ki a molepediából. a kókuszt eladhatom, vagy elültethetem, ?
mi lesz a fával?
de olvastam a fának is árát. azt is el lehet adni??? vagy miiii :)
és mintha venni lehetne fát a faiskolában? nem értem :D
és a világcsodába meg pálmafákat kell küldözgetni? vagy mást is?

Menoo

HozzászólásSzerző: Menoo » 2010.03.07. 22:32

Hogy visszaéléseket minnél jobban visszaszorítsák ezért sem a kókuszt, sem a pálmát nem lehet sem piacra kitenni, sem szerződésben elküldeni. Csak és kizárólag a Céh Világcsoda kezdeményezésébe adható be.

Kókuszhoz és pálmához hozzájutni a 10-es szint után csak és kizárólag a Faiskolában lehet.
Megveheted a kókuszdiót és azt elültetve egy pálmafát kapsz (1 ültetés 1 termény aratás)

Pálmából nem kapsz vissza sajnos kókuszdiót, pedig ez beleférhetett volna a dologba

Csak és kizárólag egy oka lehet hogy valaki nem kókuszdiót vesz hanem pálmát: nincs ideje kivárni míg az elültetett k.dióból pálma lesz, hanem egyből megveszi a kész pálmát és azt adja be a közösbe.

Mondjuk szerintem sokan inkább a kókuszdiót fogják megvenni mert az negyed annyiba kerül mint a pálma (kókuszdió 1777gyT a kész pálma 7777gyT)

Ha valaki véletlen a pálmát veszi meg akkor gyakorlatilag kidobott az ablakon 6000gyT-t mert nem nyert mást csak azt a 35órát ami a pálma növekedéséhez kell.

Ja, és megtekinthető hogy ki mennyi pálmát küldött be. Ha valaki kilép egy klánból akkor nem viszi magával a beadott pálmákat szóval érdemes eldönteni, hol kíván az ember végleg maradni :) Gondolom mint olyan sok helyen itt is sok magányos farkas lesz aki azért nem lép Céh-be, hogy ne kelljen Pálmát adnia.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Menoo 2010.03.07. 22:41-kor.

muzsi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: muzsi » 2010.03.07. 22:37

Menoo írta:Hogy visszaéléseket minnél jobban visszaszorítsák ezért sem a kókuszt, sem a pálmát nem lehet sem piacra kitenni, sem szerződésben elküldeni. Csak és kizárólag a Céh Világcsoda kezdeményezésébe adható be.

Kókuszhoz és pálmához hozzájutni a 10-es szint után csak és kizárólag a Faiskolában lehet.

Pálmából nem kapsz vissza sajnos kókuszdiót, pedig ez beleférhetett volna a dologba

Csak és kizárólag egy oka lehet hogy valaki nem kókuszdiót vesz hanem pálmát: nincs ideje kivárni míg az elültetett k.dióból pálma lesz, hanem egyből megveszi a kész pálmát és azt adja be a közösbe.

Mondjuk szerintem sokan inkább a kókuszdiót fogják megvenni mert az negyed annyiba kerül mint a pálma (kókuszdió 1777gyT a kész pálma 7777gyT)

Ha valaki véletlen a pálmát veszi meg akkor gyakorlatilag kidobott az ablakon 6000gyT-t mert nem nyert mást csak azt a 35órát ami a pálma növekedéséhez kell.

köszi, így már érthetőbb. és akkor a pálmafa télleg arra jó (ha már eladni nem lehet :)), hogy beküldöm a nagy közösbe?

Menoo

HozzászólásSzerző: Menoo » 2010.03.07. 22:46

Igen, csak arra jó, hogy közelebb vidd a Céh-t a nyeréshez. Másra nem.

A játékban gyűjtött pénzt fordítjuk gyakorlatilag a győzelemre.
Én szeretném ha a kis Céh-nkben mindenki beszállna 1-1 pálmával időnként és ezzel szépen lassan a cél felé juttatnánk a Töpörödött Törp Ördögöket :) Épp mostanában szeretném felmérni a többség akaratát, hogy mi a reális mennyiség amit már akár most is küldeni tudnának az egy kertesek is. Bár tudom még korai, de azért beszélni lehet róla, meg tervezni.
Elmondja mindenki a véleményét és kialakul, hogy mi legyen :)

Vissza: “Kérdések, Segítség Kezdőknek”