Árfigyelő klub

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Wfater

Árfigyelő klub

HozzászólásSzerző: Wfater » 2011.03.19. 20:40

A vetés kalkulátor segédlet része egy piaci ár rögzítő funkció.A rögzített árakból grafikonokat készítettem:
Kép.

Ha van rá igény csinálhatnánk egy árfigyelő klubbot. Egyenlőre minimum 20 maximum 50 tagra gondoltam.
Feltehetően a klubtagok különböző időpontokban rögzítenék az adatokat, így a valós piaci folyamatokat elég jól reprezentáló adatokhoz jutnánk.

Aztán, hogy ki milyen következtetéseket von le a grafikonokból és mire használja, azt már rátok bízom :)

Az árakat egy excel táblába kéne rögzíteni egy erre kifejlesztett segédprogram segítségével, amit nekem megküldenétek. Én naponta összesíteném az adatokat és ilyen grafikonokat küldenék a klubtagoknak.
A tagoknak naponta 6-8 percet kéne adatrögzítésre fordítani. (Nekem ennyi időbe tellik az összes növény árainak rögzítése.)
A klubtagság felső korlátja, hogy bár az összesítést programmal végzem majd, de ahhoz meg kell nyitnom az összes elküldött fájlt. Úgy gondolom 50-el még megbirkózok :)

Csak a 4-es szerveren játszók jelentkezését várom.

Akit érdekel ezen a topicon jelentkezzen. 20 főnél indul a klub :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Banyanya 2011.06.04. 08:18-kor.
Ok: Extrém túlméretes kép elrejtése.Max képméret 600*600 !!!
Letölthető fájlok Gmail fiókról:
Felhasználónév: Kertbirodalom.letoltes@gmail.com
Jelszó: Kertbirodalom01

KB_Kaktusznevelés.xls, KB_Kutatas2.xls, Kb_Novenyek1.xls, KB_jegyzet.exe, Kb_veteskalkulator, KB_eresido

Gábor013

Re: Árfigyelő klub

HozzászólásSzerző: Gábor013 » 2011.03.19. 20:46

én Szerver5-ön lévő piaci ár -10%ot szoktam vezetni egy diagramba! Mondjuk csak Hetente/két hetente!
KépKép
A kép 1. felére ha rákattintasz a topikom jön be ha a 2. felére mész rá akkor pedig a mintakertem ;)

Wfater

HozzászólásSzerző: Wfater » 2011.03.19. 21:20

Ahhoz, hogy helyes következtetésekre lehessen jutni, kellő mennyiségű adatnak kell rendelkezésre állnia.
Egyes termékeknél stabil árszinvonal alakult ki, melyektől napon belül és hosszabb időtávon belül sincs jelentős áringadozás. Ilyen tipikusan a sárgarépa.

Sokkal izgalmasabbak azok a növények melyek még nem álltak be.
Ezeknél a napi áringadozás és a hosszabb időszaki trendek jelentős piaci nyereséget hozhatnak, kellő információ birtokában :)

Az már csak hab a tortán, hogy egyes növények piaci ára időnként oly mértékben meghaladja a bolti árat, hogy érdemes a boltban megvásárolni és még a piaci jutalék megfizetése mellett is marad haszon az eladásnál :)
Letölthető fájlok Gmail fiókról:
Felhasználónév: Kertbirodalom.letoltes@gmail.com
Jelszó: Kertbirodalom01

KB_Kaktusznevelés.xls, KB_Kutatas2.xls, Kb_Novenyek1.xls, KB_jegyzet.exe, Kb_veteskalkulator, KB_eresido

Gábor013

HozzászólásSzerző: Gábor013 » 2011.06.03. 17:18

Látom mindjárt meglesz a 20 mert tolonganak :D
KépKép
A kép 1. felére ha rákattintasz a topikom jön be ha a 2. felére mész rá akkor pedig a mintakertem ;)

kertészke03

HozzászólásSzerző: kertészke03 » 2011.06.04. 08:10

A Wimproz program egy kattintással lementi a termények árait. Kár, hogy nem jöttem még rá, hogy az itteni 4-es szervernek a listából melyik felel meg, mert látszólag nem a listában látható Server 4.
Az adatokból látható trendek felhasználhatósága érdekes feladvány. Engem például érdekelne, hogy az adott időben az összes kertben található terményszám és a várható árak között meg lehetne-e állapítani összefüggést.
Eddig az a benyomásom, hogy az árakat, a piacon lévő termények mennyiségét csak részben határozzák meg a szereplők, kereslet-kínálat, stb., hanem leginkább a rendszert felügyelők irányítanak. Azt gondolom, hogy időnként belenyúl egy "bábos" felülről és rendet rak, illetve úgy alakítják a játékot, hogy az üzem szempontjából jó legyen.

aron2

HozzászólásSzerző: aron2 » 2011.08.18. 18:25

kertészke03 írta:Eddig az a benyomásom, hogy az árakat, a piacon lévő termények mennyiségét csak részben határozzák meg a szereplők, kereslet-kínálat, stb., hanem leginkább a rendszert felügyelők irányítanak. Azt gondolom, hogy időnként belenyúl egy "bábos" felülről és rendet rak, illetve úgy alakítják a játékot, hogy az üzem szempontjából jó legyen.

sziasztok teljesen eggyet értek!!!!!!! veled mert egysszerre nem tünik el több ezer semmiböl!
nálunk 5-ös szeron 10-zel ment fel a dio több tizezer kb 10 perc alatt eltüntek :)
►⊱»ӜĴUHU4Ӝ«⊰◄vagyok ötös szerveren játszok
kérlek titeket értékelni a mintakertem!
http://s5.kertbirodalom.hu/schaugarten/ ... r=15304528
köszönöm!
jóóóójátékot!!!!!

bertad

HozzászólásSzerző: bertad » 2011.08.19. 07:46

Vagy csak simán valakinek diós feladata van és felvásárolta a készletet :) Felülről nem nyúlnak bele így a játékba!

Fairygarden

HozzászólásSzerző: Fairygarden » 2011.08.19. 12:32

Csatlakozom Bertadhoz. Én például semmi mást nem termesztek csak szedret, mind a 4 kertemben. Tehát minden mást piacon szerzek be a feladatokhoz és a kaktuszfeladatokhoz is, ha nem tudok ismerőstől olcsóbban szerezni. És általában akkora mennyiségeket nem tudok.:)
Így már jó néhányszor nyúltam bele egy-egy növény árának rendeződésébe.

annuciland

HozzászólásSzerző: annuciland » 2011.08.29. 21:33

Halihó,

ma reggel valaki feltörte a kertem, ezeket küldte el magának:

DEL aláírta a szerződésed!

Az alábbi termékek kerültek értékesítésre:
808x Krumpli
875x Áfonya
660x Brokkoli
606x Karfiol

A szerződésben szereplő 29,49 gyT összeget jóváírásra került a számládon.

VIGYÁZZATOK DEL-re

Szia!
Az érintett kertnevet töröltem, kérlek a későbbiekben soha ne tedd közzé az ilyesmit. A csaló játékos adatait és a csalás tényét jelezd a Támogatás csapata felé, ők megteszik a szükséges lépéseket.
Köszi:
Banyanya
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Banyanya 2011.08.30. 05:01-kor.
Ok: Kertnév eltávolítása
Annuciland

liababy

HozzászólásSzerző: liababy » 2011.09.26. 06:54

aron2 írta:sziasztok teljesen eggyet értek!!!!!!! veled mert egysszerre nem tünik el több ezer semmiböl!
nálunk 5-ös szeron 10-zel ment fel a dio több tizezer kb 10 perc alatt eltüntek :)

Sorry, az én voltam, mert kellett sok dió az uralkodói feladatomhoz, így felszedtem a piac alját :)

Vissza: “Általános”