wellness

Mása1

Re: wellness

HozzászólásSzerző: Mása1 » 2014.02.09. 13:12

Azt már "megszoktam", hogy általában nem kapom meg átlag 5 betegenként az 1 wellnessest, de időről-időre ez az arány mindig romlik. Ma eddig 53 teljesen kikezelt betegre 2 wellnessest kaptam. Amikor új játékelem kerül be a rendszerbe, vagy kerül ki mintha ez a valószínűségi arány mindig elállítódna. Persze úgy, hogy mindig én járok rosszul. nicefrown

marika0721

HozzászólásSzerző: marika0721 » 2014.03.28. 10:21

Sziasztok!
Mióta karbantartás volt nem kapok meg a teljesített wellness feladatok után járó pontokat és ma a hozzá járó 10 beteget sem a hT-t, a csodapirula feladatot is teljesítettem tegnap előtt, és nem írta azt sem jóvá.
További szép napot!

modesty99

HozzászólásSzerző: modesty99 » 2014.05.15. 07:36

Erre a wellnesre lassan nem is érdemes ránézni, 5 betegenként 1 wellnes?? Lassan 20 után sem kapok egyet. Nem lehetne ezt valahogy beállítani úgy hogy maradjon is, és valóban 5 betegenként kapjunk egyet?

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.05.15. 08:14

Modesty, itt nem arról van szó, hogy minden 5. betegnek lesz wellness-igénye, hanem 1 az 5-höz az esélye (körülbelül), hogy lesz wellness-igénye a betegnek.
A valószínűségszámítás és szerencsejáték szabályai az irányadóak, tehát az esély az csak végtelenbe nyúlva érvényesül, ettől még simán lehet olyan sorozatod, amikor egy nap minden betegnek lesz wellness-igénye, más nap meg akár 20-nak se lesz egymás után. Ilyen a valószínűség.
Te csak tegyél meg mindent, amit kell, a wellness-igény körülményeinek megteremtéséért, végezd el mindig a minikezeléseket is, legyen az a beteg szuper elégedett, és így hosszú távon a betegeid 20%-a lesz kb. wellnesses páciens.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

moniFE2

HozzászólásSzerző: moniFE2 » 2014.06.21. 17:48

Sziasztok !

Mostanában léptem wellness 2 szintre a 3.szinthez 9000 pontot ír a hőmérő , a súgóban 3000 ill. 12000 pontot ír a táblázat melyik az igaz ?
Jó lenne ha a második szint után 2 feladatot lehetne leadni.

Előre is köszi a válasz és türelmet
moniFE2

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.06.21. 18:07

moniFE2 írta:Sziasztok !

Mostanában léptem wellness 2 szintre a 3.szinthez 9000 pontot ír a hőmérő , a súgóban 3000 ill. 12000 pontot ír a táblázat melyik az igaz ?
Jó lenne ha a második szint után 2 feladatot lehetne leadni.

Előre is köszi a válasz és türelmet
moniFE2

Szia

Mindkettő igaz. A hőmérőn a két szint pontkülönbségét látod (12.000-3.000=9.000).
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Mása1

HozzászólásSzerző: Mása1 » 2015.01.25. 08:12

Mióta wellness játék van folyamatosan problémám van. iconcry
Értem én, hogy valószinűség, meg szerencse (ami nekem sosem volt)...., de akkor is bosszant. Ma reggel eddig 24 gyógyult betegből mindössze kettőnek volt wellness igénye.
A nagy számok törvénye alapján valakinél biztos kiegyenlítődik, de nem nálam. Napok óta igen kevés wellness beteget kapok, de jobb napokon is éppen hogy csak meg van a 20%, tehát átlagban bőven alatta vagyok.

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2015.01.25. 09:55

Mása1 írta:Mióta wellness játék van folyamatosan problémám van. iconcry
Értem én, hogy valószinűség, meg szerencse (ami nekem sosem volt)...., de akkor is bosszant. Ma reggel eddig 24 gyógyult betegből mindössze kettőnek volt wellness igénye.
A nagy számok törvénye alapján valakinél biztos kiegyenlítődik, de nem nálam. Napok óta igen kevés wellness beteget kapok, de jobb napokon is éppen hogy csak meg van a 20%, tehát átlagban bőven alatta vagyok.

Szia

Esélyre épülő funkciók, a szerencsejáték sajátosságai
Általános tudnivaló az esélyre épülő funkciókról

Az online böngészős játékok világában gyakran megesik, hogy egy-egy funkció a játékban a valószínűségszámításra épül, azaz egy adott dolog egy adott eséllyel történik meg vagy nem történik meg.
Esély, mit is jelent ez a szó? Az esély egy százalékos érték, ami azt határozza meg, hogy egy végtelenben kezdődő és végtelenbe nyúló sorozatban a sorozat elemeinek összességében hány százaléka lesz ilyen vagy olyan.
Képzeljünk el egy sorozatot 1-esekkel és 0-kal. Legyen az 1-es esélye 50%, azaz a végtelenbe nyúló szakaszon pontosan az elemek fele lesz egyes.
Valahogy így nézne ez ki, képzeljük el ezt a végtelenre vonatkoztatva:

... 0,1,0,1,0,0,0,0,0,0,1,1,1,0,1,1,1,0...

Mint látjuk, összesen tényleg az esetek felében 1-es az elem, tehát áll, hogy az elemek 50%-ban lesznek 1-esek, 50%-ban pedig 0-ák.

De ha kiragadunk a sorozatból egy meghatározott szakaszt, az 1-esek és 0-ák aránya lehet merőben más is, nem feltétlenül tükrözi a végtelenbe nyúló sorozatra vonatkozó százalékos értéket.

Ragadjuk ki ezt a "bebarnáspirosított" szakaszt:

... 0,1,0,1,0,0,0,0,0,0,1,1,1,0,1,1,1,0...

Ez a szakaszkép itt bizony azt mutatja, hogy éppen az elemek 0%-kal lett 1-es. Vagy lehetne úgy mondani, hogy 100%-a lett 0. Tehát egyáltalán nem tükrözi vissza azt, hogy már pedig ebben a sorozatban az 1-esek és 0-ák esélye éppen 50%. De hiába nem tükrözi vissza, a kiragadott szakasz nem mérvadó, ettől még ebben a sorozatban, a sorozatnak a maga végtelen teljességében áll az 50% esély az 1-esre.

Ez a legfontosabb, amit tudni kell ahhoz, hogy a játék valószínűségre épülő funkcióit helyesen értsd és pontosan azt várd tőlük, amik, azaz elfogadd, hogy itt egyfajta szerencsejátékról van szó, ami vagy bejön, vagy nem.

Ez pontosan ugyanolyan szerencsejáték, mint mondjuk a sorsjegy, amit a postán vásárolsz. Ha megnézed a sorsjegy hátulját, gyakran rá van írva, hogy például 20%-os eséllyel nyer a sorsjegy, vagy lehet úgy is fogalmazni, hogy minden 5. sorsjegy nyereményt rejt (végtelen távon). Aki már játszott sorsjeggyel, mindenki tudja, hogy ha veszek 5 sorsjegyet (tehát kiragadok egy szakaszt a végtelen sorozatból), akkor simán lehet olyan is, hogy mind az 5 sorsjegy nyertes, de olyan is lehet, hogy 50 sorsjegyből se lesz egy nyertes sem (mert léteznek azok a nyerő sorsjegyek, csak másra várnak, mert mi pont a nem nyerőket választottuk ki). Ennek tudatában dönthetsz, hogy kiadod-e a sorsjegyért a pénzt vagy nem.

Nevezzük bárminek, szerencsejátéknak, esélyeknek, valószínűségnek, akit érdekel a téma, mindenképpen olvasson utána bővebben, mert - bár ebbe talán nem gondolunk bele a mindennapjainkban - a valószínűségnek hihetetlen fontos szerepe van a világban, valójában ez szabályoz szinte mindent. A legfantasztikusabb megnyilvánulása ennek talán a kvantumfizika.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Vissza: “Hibabejelentések Szerver 2”