Szobák áthelyezése

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
kleve

Re: Szobák áthelyezése

HozzászólásSzerző: kleve » 2011.04.30. 13:14

Itt (szerintem) sokan nem az áthelyezés ellen beszélünk, hanem próbálunk egyes félreértéseket, információhiányokat pótolni - például legtöbben azért igényelnék az áthelyezés lehetőségét, mert nem tudnak előre tervezni.

A betegek igényeivel előre nem lehet számolni, mivel az érkező betegek betegségei és betegségeik száma is teljesen véletlenszerű - így akár azt is mondhatnám, hogy van, akinek a pénzéhez mérten érdemes építkeznie. Előre tervezésnél arra is érdemes figyelni, hogy szükség van-e valamelyik kezelőből mondjuk egy másodikra vagy harmadikra, ha annak megspórolásával (későbbi megépítésével) esetleg hamarabb jutok szintlépésnél egy másfajta kezelőhöz.
Ami a telek kitakarítását illeti... Minden játékban ez adja az első nehézséget, hogy valahogy el kell indulni. Nagyon nehézkes a takarítás az elején, de ha belegondolsz, hogy egy-egy szint teljes kitakarítása kevesebbe kerül, mint egy Ultrahang, ez egyre magasabb szintre jutva már igazán aprópénznek számít. Amúgy is azt látom, hogy sokan először takarítanak mindent, azután építkeznek, pedig (főleg eleinte) bőven elegendő csupán akkora területet megtisztítani, amire a következő tervezett kezelőt meg lehet építeni - és ez azok számára is hasznos lenne, akiknek még nincs gyakorlata kezelők elhelyezésében, mert nem kell attól tartaniuk, hogy rossz helyre teszi le az adott termet.

Ez a fórum itt is, csakúgy, mint máshol is azért jött létre, hogy egy-egy későbbi fejlesztéshez esetleg akár innen is lehessen újabb ötleteket meríteni. Azonban jó lenne, ha mindenki el tudná fogadni, hogy minden javaslatot nem lehet megvalósítani, illetve azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a megvalósítás sem történhet meg egyik napról a másikra.

mateffy

HozzászólásSzerző: mateffy » 2011.05.01. 13:44

Én a hozzászólásokból azt veszem ki, hogy többeknek csak egy kicsit kéne arrébb tenni a rendelőjét, nem is áthelyezni szeretné. Javasolnám, hogy áthelyezni ne lehessen a rendelőket, de max. 2 kockányit lehessen eltolni. És persze ezt is csak 1x. Így a rosszul sikerült építkezést korrigálni tudná.

Tiara

HozzászólásSzerző: Tiara » 2011.05.05. 08:56

kleve írta:

A betegek igényeivel előre nem lehet számolni, mivel az érkező betegek betegségei és betegségeik száma is teljesen véletlenszerű - így akár azt is mondhatnám, hogy van, akinek a pénzéhez mérten érdemes építkeznie. Előre tervezésnél arra is érdemes figyelni, hogy szükség van-e valamelyik kezelőből mondjuk egy másodikra vagy harmadikra, ha annak megspórolásával (későbbi megépítésével) esetleg hamarabb jutok szintlépésnél egy másfajta kezelőhöz.

Nos, pont ehhez írtam a mondandóm egy részét... Hiszen tudom, hogy egy rendelő hányszor hanyas... De ha az elején lépni akarok, akkor sok rendelőre van szükségem 2-3 db-ra. Aztán 4 szinttel feljebb, már elég lenne csak 2 is. Itt akkor lebontom, oké. De az elhelyezéseknél nem tudom előre -mint ahogy az te is írtad-, hogy egy fajta rendelőből mennyit ideális építeni. Kettőre gondolok mégis három kellene?? De közben ennek megfelelően rossz helyre helyeztem egy másik rendelőt? Akkor már buktam...
Ezért írtam, hogy a betegek igényeit nem lehet előre tudni, így értelemszerűen azt sem tudod, hogy hány rendelőt építs fajtánként, továbbgondolva a megfelelő elhelyezés is nehezebb lehet.
És itt halkan megjegyezném, hogy nem csak a megvásárlás-építés pénz-idő dologról ír az ember, hogy egy lebontásnál mennyit bukik, hanem egy komfort emelés sem 2-3 ht-ba kerül. E miatt gondolom részemről azt, hogy túl nagy árat fizet valaki azért, ha nem jól gondolkodott... De ez csak szvsz van így...
Nem tartom rossz ötletnek azt az elgondolást, hogy rossz elhelyezésnél kerüljön vissza a tervrajzok közé, és mondjuk fél vagy harmadáron automatikusan lehessen újraépíteni... Mert ha itt már mindenki az életszerűségről írkál, akkor maradjunk annyiban, hogy ha egy tervrajzot megveszek, akkor abból akár 10 házat is tudok építeni, nem kell mindegyikhez külön megvenni... :D Itt ahány termet akarok, annyiszor kell tervrajzot venni...

Na de tény... Változás úgysem lesz, úgyhogy akkor kérdezek... :D
Nem tudja valamelyik admin vagy valaki, hogy melyik játék terveződik legközelebb magyarul??? :D
Bye: Tia
Evolúció... :D

Kép

bertad

HozzászólásSzerző: bertad » 2011.05.05. 21:42

ha tudnánk sem mondhatnánk meg :roll:

Tiara

HozzászólásSzerző: Tiara » 2011.05.16. 14:19

bertad írta:ha tudnánk sem mondhatnánk meg :roll:

Hát ez szomorú... :( :(
És azt sem lehet tudni, tudás esetén elmondani, hogy kb. mikorra várható?? :)
Evolúció... :D

Kép

bertad

HozzászólásSzerző: bertad » 2011.05.16. 19:20

Hát most jött ki az új játék pár napja a Torpia, pár hónap biztos kell egy újabb játék indításához :?

attila61

HozzászólásSzerző: attila61 » 2011.05.16. 20:03

Azt szeretném kérdezni, hogyan lehet hozzá jutni a második polchoz?

attila61

Re: kérdés

HozzászólásSzerző: attila61 » 2011.05.16. 20:07

Hogyan lehet hozzá jutni a második polchoz?

attila61

HozzászólásSzerző: attila61 » 2011.05.16. 20:10

:D :)

bertad

HozzászólásSzerző: bertad » 2011.05.17. 20:33

Ez azt jelenti, hogy rájöttél? ;) :lol:

Itt nem kell polcot venni :D

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”