Szobák áthelyezése

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
loncika444

Re: szobák áthelyezése

HozzászólásSzerző: loncika444 » 2011.04.09. 11:16

Szia Banyanya!
Sajnos a játék elején már jócskán túl vagyok, ezért az adott helyzetben szeretnék valami felhasználóbarát megoldást, ha már - úgy látom nagyon sokadmagammal - így jártunk. Nem vitatom, hogy igazad van, de ha az elején figyelmetlenségből, vagy bármi miatt nem jól építkeztünk, nagyon durva dolognak tartom ezt, hogy lebontani, és elvész a belefektetett több száz, vagy ezer hT-d.

Banyanya
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Banyanya » 2011.04.09. 11:27

Szia Loncika!
A helyzet az, hogy én is így jártam-már a második röntgent rosszul helyeztem el, így teljesen rendezetlen az első emeletem, sok a kihasználatlan hely. Viszont a játék előrehaladtával szerencsére lesznek olyan helyiségek, amik pont beillenek ezekre a helyekre.:) Lesznek lyukak, de bumm-ez van.
Így most, a második emelet megvásárlásakor már előre berendeztem egy papíron a szintet, hogy a megvalósításkor tényleg jó legyen. Én úgy gondolom, hogy a saját figyelmetlenségemnek köszönhető a jelenlegi állapot, így mivel bontani én sem akarok, várok a méretben passzoló helyiségekre.Menoonek teljesen igaza volt abban, hogy ész és tervezés jellemzi ezt a játékot, így tudomásul vettem, hogy ennyi a tanulópénz. ;)

loncika444

HozzászólásSzerző: loncika444 » 2011.04.09. 11:37

Szia!
Így van, "na-bumm", viszont ajánlom figyelmedbe azt a puskát, amit a fórumon találtam ugyanebben a témában, úgyhogy nekem is van már több tervrajzom a második szinthez - már csak a húszezret kell összedolgozni hozzá! Jó munkát neked is!

mgitta

Re: Szobák áthelyezése

HozzászólásSzerző: mgitta » 2011.04.21. 16:42

Sziasztok
Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Mire egy kezdő játékos (mint én) teljesen felfedezi a játékot fórumostól, addigra tutira elrontotta a termek elosztását. Remek dolog lenne, ha csak félrerakná a lebontás helyett az alaprajzokat. Így lenne mód arra, hogy némi tapasztalatszerzés után már megfelelő módon rendezzük be a kórházat.

loncika444

HozzászólásSzerző: loncika444 » 2011.04.21. 18:15

Sziasztok, mgittának tökéletes a megfogalmazása, de úgy látom, hogy marad minden a régiben, csak egymással tudjuk a meglátásainkat kicserélni. :lol: posting.php?mode=reply&f=28&t=108&sid=e78883ac0c0a94a9c962290a9bc76ce4# :lol: :lol:

kozo

HozzászólásSzerző: kozo » 2011.04.26. 11:49

Sziasztok!
Szerintem ne lehessen áthelyezni szobákat, mert előnyszerzésre ad lehetőséget. Mikor leteszik legyenek körültekintőek, és olvassanak utána, tájékozódjanak mint a többiek. Egyenlőek a feltételek, senkinek nem lehet áthelyezni, mindenkinek ugyanolyan lehetőségeik vannak, egy így igazságos!
üdv,
Dr. Red John

szgergo99

HozzászólásSzerző: szgergo99 » 2011.04.27. 10:17

kozo írta:Dr. Red John

Szeretném tudatni valed hogy így magaddal is kicseszhetsz.
amúgy szerintem az lenne a legjobb ha egy kis pénzért felvehetnénk és áthelyezhetnénk.
(mondjuk egy röntgenszoba áthelyezése kerülhetne 15ht-ba).
vagy akár (például) a feléért miután lebontottuk átrakhatnánk egy másik emeletre.
Amennyiben önnek nem tetszik eme bejedzés nem kell azonnal kitiltani:jobb ha inkább megszokja hogy ilyen is van!

Chase

HozzászólásSzerző: Chase » 2011.04.27. 13:00

Igen, pl egy rosszul lerakott ortopédiával könnyen el lehet szúrni, lehetne az ortopédia is akkora mint a röntgen.

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2011.04.28. 11:01

Mivel az érmés tárgyakra vonatkozik az áthelyezhetőség, ezért a hT-ért vásárolható termekre valószínűleg sosem fog vonatkozni.

Tiara

HozzászólásSzerző: Tiara » 2011.04.29. 10:46

Nos... Igen, lehet súgót olvasni és tervezni a méretek alapján... Ám de egy apróságot az áthelyezés ellen vélekedők figyelmébe ajánlanék...
Beregelek, elkezdem a játékot... Elolvasom a súgót, tervezek. Kérdéseim:
1. Honnan tudom, hogy a betegek igényei alapján miből hány termet érdemes kialakítani?? (nekem egy időben sok rendelő kellett, aztán sok rtg, most ultrahang kellene és már kezdek visszatérni a sok rendelőhöz ismét.)
2. Nem egy üres "telekre" építkezem, van egy adott hely, adott teremmel. Aztán pénzemnek megfelelően takarítok, takarításnak megfelelően tudok elhelyezni termeket. Vagy nem építek új termet, megvárom, hogy egy rendelővel legyen annyi pénzem, hogy kitakarítsam a területet, aztán lehet tovább lépni... Ez mennyi időt is venne igénybe??
Viszont a nem lehet áthelyezni és kemény tanulópénz mellett szól az, hogy más játékban sem lehet "büntetlenül" megúszni a rossz döntést (Én kicsi tanyámban is elvész pl. minden, ha bontasz valamit).
A DEL más cég, azt ne keverjük ide... :D
Na, kb. ennyi... :) Esetleg még annyit, hogy úgy látom, bár igény lenne rá, változás nem lesz, úgyhogy fölösleges talán a témát tovább ragozni...:)
Bye: Tia
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bertad 2011.04.29. 17:30-kor.
Ok: Konkurens játék említése
Evolúció... :D

Kép

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”