Segítség a prémium funkció nélküli játékhoz.

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Dr Nagyon Rossz

Segítség a prémium funkció nélküli játékhoz.

HozzászólásSzerző: Dr Nagyon Rossz » 2011.04.01. 10:59

Sziasztok!

Néhány napja nálam is letelt az ajándék prémium.
Kicsit nehezebb így a játék, de nem lehetetlen.
Egy nagyon egyszerű dolgot találtam ki ezért.
Lerajzoltam a kórházamat egy A4-es lapra és egyszerűen ugyan azt teszem, amit a számítógép.
Azt gondolhatnád, hogy így jóval lassabb lett a játék, pedig ez nem teljesen igaz.
Némely szempontból, még hasznos is.

Első lépésként tehát le kell rajzolni, vagy gépen megszerkeszteni és kinyomtatni!
Én az ágyakat és székeket jóval nagyobbra szerkesztettem mint az eredeti arány.
Így kb. három vízszintes részre tagolódik a papiros.
Ez azt eredményezi, hogy több info fér bele, tehát napi max. 2-3 lap elég is lesz. Ez nálam kb. 60-70 beteget jelent.
Rövidítéseket használok, de nem a betegségekét, hanem ahol kezelni kell.
Például: Ortopédia=O
Ultrahang=UH
Kezelő=K
és így tovább.
Teljesen felesleges a betegségeket számon tartani, mert abból rengeteg lesz később és könnyű belezavarodni.
Arról nem is beszélve, hogy a termek a döntőek a játék szempontjából.
Bevezettem néhány egyszerű szabályt.
-Beteget a székekről csak az ágyba húzom, soha sem a kezelő terembe. (Kivéve, ha a börzén vettem és már meggyőződtem a minikezelések meglétéről.)
-Csak mini kezelések után húzom be a beteget kezelésre, még akkor is, ha üresen pang éppen egy kezelő. (Tehát nem kapkodok, mert bezavarhat.) Az a nyolc perc amíg meg van a mini, az semmi ahhoz képest amennyit éjszaka üresen jár a rendelő amíg alszom.
-Szinte soha nem teszem tele mind a tizenkét ágyat. Legalább egynek üresnek kell lennie! Ez nálam ökölszabály.
-Szinte soha nem végzek csak egy minikezelést. Egyszerre legalább három, de inkább öt beteget minikezelek. Ezt az ágy felet M betű jelöli, ami jól látható és nem kell a mellette lévőket megnézegetnem.
-Nem rendezgetem a betegeket egyik ágyból a másikba, mint prémium esetén. Ott hagyom ahol van, már nem mozgatom, csak a kezelőbe és vissza.
-A mozgásokat nyomon követem a papíron. Ha a kezelőbe viszem, akkor a kezelő alaprajzába bejegyzem milyen kezelőkbe kell még vinnem.
Pl.: Ultrahangba tettem, de még ortopédiára, röntgenre és pszicho-ra is vinni kell, akkor azt írom be hogy : O
RTG
P
Az UH-t már nem írom be, mert eleve ott van. Csak akkor, ha két UH-s kezelés kell neki.
Ha nincs semmi a rendelő területére írva, akkor az annyit jelent, hogy már csak a legjobb rész következik, a fizetés. :lol:
Ellentétben a prémiumos játékkal éjszakára nem tartogatok olyan beteget amelyiknek két betegségét azonos kezelőbe kell kezelni, hiszen nem indítja automatikusan. (Ez az egyetlen része ami hátrány a prémiumosokkal szemben, mert a többit a jegyzet megoldja)
Ezeket a betegeket megpróbálom nappal kikezelni.

Mi az előnye?
Rengeteg kattingatástól kíméled meg magad. Kevesebbet kell kattogtatni, mint a prémiumosoknak. (Ezt nyugodtan elhiheted.)
Egyszerre minden információ előtted van. (Sokkal jobban fogod tudni milyen betegeket vehetsz még a börzén, hogy ne sokallj be, vagy ne pangj üresen. Ezt a prémiumosok nem látják, te igen.)
Ugyanannyi játékidővel kétszer annyi beteget kezelhetsz, mintha kattogtatsz és belefájdul a fejed.
Egy óra múlva is fogod tudni ki merre jár éppen. (A prémiumosoknak többször is végig kell szaladni a betegeken, mire megjegyzik kit hova célszerű tenni, neked nem, mert a papír tudja.)
Nem gond ha eltéveszted. Két három kattolással rájössz mit felejtettél el beírni, vagy lehúzni. PL: Üres az ágy de be van írva valami.

Na egyenlőre ennyi abból amit én tapasztaltam.
További kérdéseket, ötleteket, véleményeket szívesen várok.
Maradok legmélyebb Tisztelettel: Dr Nagyon Rossz

Tomhawk97

Re: Segítség a prémium funkció nélküli játékhoz.

HozzászólásSzerző: Tomhawk97 » 2011.04.04. 17:43

Kérhetnék róla pár képet mert így nehéz megérteni.

Dr. Vágjunk Béla

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2011.04.04. 18:30

Ez elég hosszadalmas papírmunkának tűnik nekem... :)
A minikezelésekkel mindenesetre egyetértek. Habár én először teleszórom a termeket, aztán a maradékot minizem, utána meg cserélek. Prémiumnál és anélkül is remekül működik.

Amúgy aranyos, hogy ennyire kiemelted a nem Prémiumos, te módszered kezelés előnyeit a Prémiumosokkal szemben. :D

wiland

HozzászólásSzerző: wiland » 2011.04.08. 20:36

Szia Dr.Nagyon Rossz!
Nagyon megtetszett az ötleted,ki is próbáltam és elég jól működik (kivéve,ha valakit elfelejtek törölni az előző helyéről).
:roll:
Remélem,másoknak is segít.Tök jó,hogy nem kell ide-oda kattintgatnom,hogy tudjam,mit kell csinálni a betegekkel,ráadásul,még könnyebb a kezelések tervezése is. :lol:
Köszi az ötletet! ;)

Minimacs

HozzászólásSzerző: Minimacs » 2011.04.08. 21:52

:? :oops: :oops: Lehet,hogy benne van valahol a súgóban, de még nem akadtam rá:

Hogyan kell megcsinálni a minikezeléseket :?: :?: :?:

Segítsetek :cry: :cry: :cry: :cry: :!: :!:

Banyanya
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Banyanya » 2011.04.09. 04:04

Szia Minimacs!
Helyezd a beteget a fenti betegágyaid egyikébe, kattints rá, hogy megjelenjen a kórlapja. A kórlapon kattints felül a kék részre, így a második oldalra kerülsz-itt egyesével 2 percenként kattints a kezelésekre. Az ágy aljában láthatóvá válik egy nővérke-amint ő eltűnik, ismételd ezt meg, így tudod elvégezni a 4 minikezelést ( ételkiosztás, lázmérés,kötözés,
vérnyomásmérés), ami összesen 20 %-kal javítja a beteg hangulatát,így növelve az ellátásért kapott pénzt. :)

Menoo

HozzászólásSzerző: Menoo » 2011.04.09. 11:30

Érdekes elgondolás a papíros irogatás, de szerintem amíg leírod, kijegyzeteled, hogy mennyi idő addig a prémiumos csak fölé viszi az egeret.

Egy ötlettel próbálom javítani a módszeredet, próbáld meg, hogy egy műanyag lapra (kemény iratgyűjtő A4-es) alkoholos filccel felrajzolod a rendelőidet és az ágyakat, normál filccel (amit vizes ronggyal le tudsz törölni) jegyzeteled a dolgokat. így nem kell papírokat elhasználni, csak az a kemény műanyag lap marad előtted.

Minimacs

HozzászólásSzerző: Minimacs » 2011.04.09. 12:11

Banyanya írta:Szia Minimacs!
Helyezd a beteget a fenti betegágyaid egyikébe, kattints rá, hogy megjelenjen a kórlapja. A kórlapon kattints felül a kék részre, így a második oldalra kerülsz-itt egyesével 2 percenként kattints a kezelésekre. Az ágy aljában láthatóvá válik egy nővérke-amint ő eltűnik, ismételd ezt meg, így tudod elvégezni a 4 minikezelést ( ételkiosztás, lázmérés,kötözés,
vérnyomásmérés), ami összesen 20 %-kal javítja a beteg hangulatát,így növelve az ellátásért kapott pénzt. :)

Szia Banyanya!
Nagyon szépen köszöntem :!: :!:
Hálám örökké üldözni fog :!: :!: :lol: :lol:

benmar

HozzászólásSzerző: benmar » 2011.04.10. 05:04

Hello mindenki!
Azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha ezt a papiros adminisztrációt stikkerekkel csinálnánk. Ágyról átragaszt rendelőbe közben kihúzza a termet ahova tette. A stikkerre a betegséget is fel lehetne irni és akkor a gyógyszeres kezelés is egyszerűsödne, rögtön látod milyen gyógyszerre van szükséged. Meggyógyult - ragasztás másik terembe. Azt hiszem amint nyit a papirbolt szaladok stikkerért :)

Dr Nagyon Rossz

HozzászólásSzerző: Dr Nagyon Rossz » 2011.04.10. 20:28

benmar írta:Hello mindenki!
Azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha ezt a papiros adminisztrációt stikkerekkel csinálnánk. Ágyról átragaszt rendelőbe közben kihúzza a termet ahova tette. A stikkerre a betegséget is fel lehetne irni és akkor a gyógyszeres kezelés is egyszerűsödne, rögtön látod milyen gyógyszerre van szükséged. Meggyógyult - ragasztás másik terembe. Azt hiszem amint nyit a papirbolt szaladok stikkerért :)

Ez a stickeres dolog nekem is megfordult a fejemben, de elképzeltem ahogy a céghez mindennap viszem a monitort. :) A sok mozdulatról nem is beszélve. Vagy pedig egyszer csak kiszúrom az LCD monitort. :)
Szó ami szó, míg reggelente minikezelek, nem igen rögzítek semmit. Miután teli vannak a kezelők, az ágyak, és a székek, akkor kezdem felregisztrálni, miből is élünk.
Ami az elírásokat illeti, nagyon könnyű utána járni. A minikezelések alatt úgy is gép előtt vagyok, tehát akkor szoktam korrigálni, ha valami nem stimmel.
De azt kell mondjam, hogy alapvetően nekem nagyon jól működik a térkép.
Remélem sokan hasznát veszitek! :)

Vissza: “Általános”